Obchodná galéria vyrastie na mieste bývalého dopravného ihriska, ktoré bolo zbúrané. V prvej fáze vznikne šesť obchodov s prenajímateľnou plochou takmer tritisíc štvorcových metrov.

Podľa internetovej stránky developera už sú všetky prenajaté alebo rezervované značkami Deichmann, Dráčik, Okay Elektro, Pepco, Takko a Tedi. V druhej fáze by mala pribudnúť ešte samostatne stojaca predajňa s plochou 450 štvorcových metrov. Dokončená má byť na budúcu jar.

V bezprostrednej blízkosti už sú predajne Lidl, Tesco, Billa, o kúsok ďalej aj Kaufland a obchodné centrum Juh. Na opačnej strane kruhovej križovatky malo vyrásť aj väčšie nákupné centrum s administratívnou vežou Shopping Centre Topoľčany.

Nákupné centrá stoja, Topoľčany dostanú aspoň obchodnú galériu

Obchodná galéria v Topoľčanoch Zdroj: InterCora

Prvý projekt počítal s plochou 20-tisíc štvorcových metrov na troch podlažiach s obchodmi, gastro prevádzkami a multikinom. V trinásťpodlažnej veži malo byť dvadsať bytov a kancelárie.

Po zapracovaní pripomienok investorská spoločnosť PGP Estate projekt zmenila. Výšková budova sa znížila na jedenásť podlaží, namiesto bytov mala byť čisto administratívna. Projekt zatiaľ nemá potrebné povolenia.

Plány na rozšírenie mala aj obchodá galéria Topolis na okraji mesta. Hneď po otvorení prvej fázy v apríli 2013 ohlásili developeri zámer pridať k 7 200 štvorcovým metrom prenajímateľnej plochy ďalších 1 700 štvorcov a veľkoformátovú predajňu novej siete pre domácich majstrov Hobbi. Hoci druhá fáza má platné stavebné povolenie, zatiaľ sa nezačala realizovať.