Na poľskom kancelárskom trhu sa nedávno uzatvorila doteraz najväčšia nájomná transakcia. Všetkých 39-tisíc m2 prenajímateľnej plochy v administratívnom komplexe Lipowy Office Park si prenajala najväčšia poľská banka Bank Pekao.

Nájomná zmluva podpísaná 8. mája zahŕňa prenájom celého komplexu, ktorý pre investora Europolis stavia spoločnosť Hochtief Development. Kacelárie, pozostávajúce zo štyroch budov najvyššej triedy, budú novým hlavným sídlom banky, v ktorom bude pracovať zhruba 1 800 zamestnancov. Termín ich odovzdania nájomcovi plánuje developer na prelome roku.

Najväčší kancelársky nájom v Poľsku

Piotr Stark, riaditeľ Hochtief Development Poland hodnotí transakciu pre poľský realitný server Biuranet: „Je to po budove Rondo 1 ďalší projekt, ktorý je obsadený ešte pred ukončením výstavby. Dôvodom je atraktívna lokalita blízko centra mesta, ako i elegantná a novodobá architektúra.“ Jan Krzysztof Bielecki z Bank Pekao (súčasť skupiny UniCredit) dodáva: „Hľadali sme lokalitu, ktorá úplne zodpovedá našim potrebám pokiaľ ide o ergonómiu aj ekonomiku a jednoznačne potvrdzuje imidž banky.“

Administratívny komplex Lipowy Park sa nachádza v rýchlo sa rozvíjajúcej časti Varšavy pri hlavnej ceste spájajúcej centrálny biznis dištrikt s medzinárodným a domácim letiskom. Pešia dostupnosť centra je päť minút, autom na letisko to trvá rovnako dlho. Dobrú polohu zvýrazňuje viditeľnosť budovy.

Celková podlahová plocha komplexu predstavuje zhruba 64-tisíc m2, prenajímateľná približne 39-tisíc m2. Pre účely parkovania sú k dispozícii dva parkovacie domy ako i povrchové parkovanie. Podobu celému areálu vštepil domáci architektonický ateliér AMC, známy napríklad budovou varšavskej burzy.

Vizualizácia - Lipowy Office Park