Predvianočné a po novom už aj povianočné nákupné šialenstvo v slovenských obchodných centrách ohraničuje koncoročné sviatky. Dlhé rady pri pokladniach, na mäso a údeniny, na syry i na vianočných kaprov láka k obzeraniu si zákutí obchodného centra a jeho hodnoteniu. Portál TRENDreality.sk preto v predvianočnej ankete zaujímalo, kde sa čitateľom páči najviac.

Hlasovanie ovplyvnil robot, prípadne inštruovaný ľudský robot, ktorý v priebehu niekoľkých dní a hodín opakovane každých pár sekúnd hlasoval za jedno obchodné centrum. Preto sme z dôvodu podozrenia manipulácií hlasovanie predčasne ukončili a vyhodnotíme len prvé dva dni. Stále je to však 974 rôznorodých názorov.

Nábrežný víťaz z Bratislavy, ktorý ovplyvnil dianie na slovenskom obchodnom trhu na najbližšie roky, neprekvapil. Viac zaujalo niekoľko odpovedí typu – najkrajšie obchodné centrum je to, ktoré ani nepostavia. V tom sa zhodli traja čitatelia, rovnako troch oslovili predajne Jednoty v rôznych mestách a obciach. Návštevníci TRENDreality.sk sa tešia aj na One Fashion Outlet pri Voderadoch, ktorého výstavba sa však zatiaľ len plánuje.

Prvé tri miesta svedčia o tom, že napriek zdanlivo neutíchajúcej chuti Slovákov nakupovať, im už jednoduché krabice nestačia a viac si cenia nápad. A buďme ku koncu roka optimisti - všedná architektúra tým odíde do zabudnutia.

1. miesto (522 hlasov): Eurovea, Bratislava

Najkrajším obchodným centrom sa stáva...

2. miesto (223 hlasov): Mirage, Žilina

Najkrajším obchodným centrom sa stáva...

3. miesto (50 hlasov): Mlyny, Nitra

Najkrajším obchodným centrom sa stáva...

4. miesto (49 hlasov): Aupark, Bratislava

5. miesto (41 hlasov): Europa, Banská Bystrica

6. miesto (23 hlasov): Polus, Bratislava

7. miesto (13 hlasov): Galéria, Košice

viac ako jeden hlas ešte získali (podľa poradia): Aupark, Žilina; Optima, Košice; Avion, Bratislava; Aupark Piešťany

Najkrajším obchodným centrom sa stáva...