Dlho diskutovaná prestavba Hotela Junior vedľa bratislavského Štrkovca je už v štádiu projektu na pripomienkovaní štátnych orgánov. S terajšou budovou sa v návrhu nepočíta, má byť zbúraná.

Namiesto nej majú vyrásť tri menšie objekty s maximálnou výškou 10 podlaží, bytmi, apartmánmi a kanceláriami. Návrh prestavby predstavila spoločnosť s prepojením na známych slovenských podnikateľov, Milana Fiľa a Vladimíra Poóra.

Medzi Drieňovou ulicou a jazerom v Ružinove navrhujú trojicu budov so štyrmi, piatimi a desiatimi podlažiami. Celkovo sa počíta so 60 apartmánmi, 28 bytmi a administratívnymi priestormi na necelých 4-tisíc štvorcoch úžitkovej plochy.

Občianska vybavenosť na prízemí zaberie takmer 1 500 m2. V rámci dvojpodlažných podzemných garáží a vonkajších státí majú vybudovať 295 parkovacích miest. Podzemie má byť domovom aj pre fitnes centrum, investor ďalej plánuje úpravu blízkeho brehu jazera i strešnú zeleň.

Náhrada Hotela Junior už na pripomienkovaní

Hotel Junior - posledná známa vizualizácia Zdroj: Športreal Invest, PMArchitekti

Predpokladaný štart výstavby je jeseň budúceho roka a ukončenie do konca roka 2013. Termíny sú však nateraz otázne, nakoľko projekt je zatiaľ len v štádiu pripomienkovania, nemá ani územné rozhodnutie.

Hotel Junior vystriedal viacerých majiteľov, patril aj Mariánovi Jančošekovi, ktorý taktiež plánoval prestavbu. Vtedy boli medializované prvé štúdie, plány hovorili o štarte budovania ešte v roku 2008.

Dnes je majiteľom spoločnosť Športreal Invest, a.s., kde  sa o podiel delí skupina Eco-Invest M. Fiľa známeho najmä z papierní SCP Ružomberok a RT Plus, s.r.o. Vladimíra Poóra, figurujúceho v desiatkach slovenských firiem a niekdajšieho člena HZDS.

Na druhej strane Štrkovca sa v minulosti plánovala aj ďalšia výstavba – na mieste parkoviska mal vyrásť vežiak spoločnosti Urbicom. Proti nemu sa však zdvihli protesty miestnych obyvateľov a zatiaľ sa nerealizuje. Firma má dnes o projekte na svojej webstránke už len krátku zmienku.

Náhrada Hotela Junior už na pripomienkovaní

Vizualizácia – Športreal Invest, PMArchitekti