Aktuálne najvyššia budova na Slovensku Nivy Tower, ktorá dosahuje výšku 125 metrov, získala od úradov povolenie na predčasné užívanie. To oficiálne potvrdzuje, že je vežiak je dostavaný a pripravený na prevádzku. 

Najbližšie týždne bude ešte developer HB Reavis doťahovať detaily a prispôsobovať kancelárske priestory pre svojich nájomcov.

Momentálne prebiehajú aj práce v exteriéri – na nových chodníkoch a zeleni, inštalujú sa presklenia vstupnej markízy a exteriérových svetiel.

„Aktuálne sme v poslednej fáze dokončovacích prác Nivy Tower a od marca sa tešíme na postupné sťahovanie nových nájomníkov. Medzi prvými budú okrem iných aj spoločnosti Resco či Capco. Plánujeme zriadenie aj nášho zatiaľ najväčšieho coworkingového priestoru HubHub,“ sumarizuje Martina Jamrichová, Country Marketing & PR Manager HB Reavis Slovakia.

Vežiak z dielne londýnskeho architektonického štúdia Benoy ponúka 30-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy.

Na Nivách sa dokončuje podzemný „kruháč“, črtá sa aj termín otvorenia stanice

Práce napredujú

Pokročila aj výstavba nákupného centra Stanica Nivy, ktoré bude slúžiť aj ako autobusový terminál. V jej druhom podzemnom podlaží vznikne približne 1 200 parkovacích miest. Spolu s ďalšími stojiskami v podzemí a na streche presiahne kapacita áut 2 100 miest. 

Na priečelí Stanice Nivy sa inštaluje ťahokov, ktorý zakryje technológie. Dokončuje sa tiež fasáda s tehličkovým vzhľadom. 

Vnútri sa práve robí napríklad na prestrešení tržnice a foodcourtu s plochou 7-tisíc štvorcových metrov. Jeho súčasťou sú fotovoltické panely.

Prestrešenie je realizované tak, aby prepúšťalo vo veľkom objeme svetlo. Na zelenú strechu povedú zo stanice tri výťahy. Osadené sú už vnútorné eskalátory. 

Na Nivách sa dokončuje podzemný „kruháč“, črtá sa aj termín otvorenia stanice

K dokončeniu sa zároveň blíži unikátny dopravný projekt podzemného kruhového objazdu, ktorý bude v tesnej blízkosti stanice.

Stavebná časť podzemnej križovatky je hotová, robia sa jej spätné zásypy. Zjazdová rampa kruhového objazdu čaká na natiahnutie vozovky a dopravné značenie.

Križovatka umiestnená 13 metrov pod zemou bude takisto presvetlená aj denným svetlom, čo zabezpečí svetlík so šesťmetrovým priemerom. 

Na ulici Mlynské nivy zo strany VÚB robí developer na podklade pre budúce zastávky MHD. Celá ulica sa má pre dopravu aj peších otvoriť tento rok na jeseň. 

Samotnú stanicu s autobusovým terminálom a nákupným centrom by HB Reavis podľa dostupných informácií chcel otvoriť v októbri. S týmto termínom predbežne pracuje aj developer. Oficiálne však termín zatiaľ nepotvrdil, závisieť bude aj od potrebných prevádzkových povolení. 

Zubár, škôlka aj vyhliadková reštaurácia

Na otvorenie projektov Nivy Tower a Stanica Nivy predovšetkým čakajú ich budúci nájomcovia. Vežiak získal výrazných hráčov z biznisu a IT sektora. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa