Po otvorení novej kabínovej lanovky koncom vlaňajška plánuje prevádzkovateľ lyžiarskeho strediska v Bachledovej doline investovať ďalšie prostriedky do obnovy areálu.

Jedným z cieľov je doriešiť otázku parkovania v údolnej časti strediska, kde motoristi prichádzajúci od Ždiaru nemajú dostatok miest na odstavenie vozidiel. Stredisko tým trpí celoročne – vďaka atrakcii Chodník korunami stromov láka návštevníkov aj mimo zimnej sezóny.

Vodiči využívajú v súčasnosti aj provizórne odstavné plochy v stredisku respektíve okolí. Ak sa kapacita v Bachledovej doline naplní, obsluha strediska ďalšie autá nevpúšťa a tie tak musia využiť menšie parkoviská pred odbočkou do doliny, v Ždiari respektíve iné spoplatnené plochy súkromníkov a k lanovke sa dostať skibusom.

Viac miesta na parkovanie

Spoločnosť Immobau, ktorá je vlastníkom lyžiarskeho strediska, predložila úradom zámer na dobudovanie parkovacích miest. Rekonštruovať sa má parkovisko P1, ktoré je najbližšie k svahu. Oficiálne má len okolo 50 miest, autá tu však parkujú aj na spomínaných odstavných plochách, čím sa kapacita neoficiálne zvyšuje.

Immobau to chce zmeniť a rozšíriť existujúcu plochu pri informačnom stredisku. Nové stojiská sa navrhujú ako pokračovanie existujúceho parkoviska, pričom vzniknúť majú

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa