Skelet bývalého Obchodného domu Ružinov v bratislavskom Ružinove nie je jediný, ktorého sa majú dotknúť stavebné zmeny. Slovenský investičný holding MiddleCap, vlastník pozemkov od roku 2018, tam chce priniesť moderný  polyfunkčný projekt.

Okrem neho plánuje zrevitalizovať aj zanedbané Papánkovo námestie medzi Domom kultúry Ružinov a skeletom obchodného domu, neslávne známeho ako „Hirošima“.

Veľká mestská časť Ružinov, kde si mnoho ľudí z Bratislavy alebo regiónov kupuje byty, nemá stále vybudované vlastné verejné centrum, podobne ako zadunajská Petržalka s vyše 100-tisíc obyvateľmi.

Projekt má byť udržateľný

Developer zrekonštruoval dlhodobo rozbitý povrch blízkej Obilnej ulice a vyčistil pozemok od niekoľkých ton komunálneho odpadu ktorý sa tam rokmi nahromadil.

„Okrem verejného priestoru si uvedomujeme dôležitosť kvalitného dizajnu, samotnej stavby a snažíme sa v návrhu zohľadniť čo najviac prvkov, ktoré podporia udržateľnosť projektu a kladú dôraz na životné prostredie,“ uviedol pre TREND šéf Real Estate Slovensko holdingu Róbert Michalica.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa