Po tom ako spoločnosť TriGranit spustila prednedávnom webovú stránku, ktorej súčasťou je aj hlasovanie o kontroverznom kasíne v bratislavských Jarovciach, prišiel investor na verejnosť s ďalšou zmenou v príprave svojho megaprojektu.

Tou by sa mala stať multifunkčná hala, ktorá by však kritizované kasíno nemala nahradiť, čo potvrdil pre tlačovú agentúru SITA Gábor Zászlós, predseda predstavenstva spoločnosti TriGranit. S touto predstavou oslovili aj Bratislavský samosprávny kraj, ktorých rokovania však ešte nie sú ukončené.

V projekte tak ide zatiaľ o jednu z posledných zmien po tom, čo v októbri tohto roka investor informoval o znížení objemu kasín, ktoré by po novom mali zaberať plochu 19-tisíc metrov štvorcových. Ide teda o zníženie o 8-tisíc štvorcov oproti pôvodnému plánu.

Podľa agentúry SITA tak investor reagoval na názory petičnej akcie, ktorú podpísalo vyše 125-tisíc občanov, či miestnych poslancov.

Metropolis sľubuje športovú halu

Investor má zatiaľ vykúpené 40-hektárové pozemky, avšak bez platného územného rozhodnutia. Podľa urbanistickej štúdie by okrem kasín, ktorých plocha by nemala presahovať dve percentá projektu mali nachádzať najmä priestory pre iné aktivity.

V tejto súvislosti sa pri rakúskych hraniciach okrem multifunkčnej haly spomína ako súčasť projektu akvapark, rekreačné centrum, konferenčné zariadenia, tri hotelové prevádzky, či golfové ihrisko.

Po otvorení komplexu by v ňom malo nájsť prácu zhruba 9-tisíc ľudí. Rentabilitu tejto pracovnej sily investor opieral aj o očakávanú návštevnosť, ktorá by mala ročne priniesť na juh Bratislavy zhruba milión turistov.