Na mieste starého mlynu medzi Račianskou a Kukučínovou ulicou pri známom obchodnom dome Slimák mala firma Wigro Trade Center, v ktorej predstavenstve pôsobí aj Juraj Široký, smelé plány. Projekt za viac ako 66 miliónov eur mal odštartovať ešte minulý rok.

Tohtoročnú jeseň sa na pozemku konečne objavili stavebné stroje. Vežiaky s bytmi, administratívou a obchodmi sa tu však stavať nezačali. Časť pozemku totiž od Wigro Trade Center odkúpila spoločnosť Billa, ktorú začala stavať vlastnú predajňu.

Podľa marketingovej manažérky Billy Slovensko Martiny Kovacs získala firma pozemok s rozlohou vyše 7,5-tisíc štvorcových metrov. Na nej postaví predajňu, ktorej celková plocha sa bude blížiť k tisícke štvorcov. Pre zákazníkov bude k dispozícii takmer osem desiatok parkovacích miest.

Megaprojekt na Račianskej nahrádza Billa

Celkovo 24. bratislavská predajňa by mala byť otvorená v priebehu prvého štvrťroka 2013. Presný termín bude záležať od počasia v zime. Neďaleko, v obchodnom centre Slimák, sa nachádza konkurenčné Tesco Express.

V poslednom období Billa otvorila predajňu v centre mesta v rámci budovy hotela Carlton, prevádzku má aj v historických priestoroch pivárne Mamut či reštaurácie Alžbetka. Lokalitu na Račianskej ulici vyhodnotila spoločnosť podľa M. Kovacs za zaujímavú z pohľadu potenciálnych zákazníkov. V tomto roku sa už nechystá začínať výstavbu ďalšej predajne.

Pozemok, na ktorom mal megakomplex Širokého firmy vyrásť má celkovo 1,3 hektára, pričom väčšina patrí priamo investorovi. Vyrásť tu v niekoľkých budovách mali zhruba tri stovky bytov, administratívy, obchody a verejný park. S realizáciou sa však zatiaľ nezačalo.

Ďalšie informácie ohľadom aktuálneho stavu tohto projektu zisťujeme.

View Billa Račianska in a larger map

Ilustračné foto - Flickr