„Projekt je pozastavený a momentálne ho prehodnocujeme,“ hovorí Michaela Kováčik Grendelová, media manažérka podnikateľskej skupiny. Podľa nej je ďalší osud komplexu v súčasnosti najmä v rovine úvah, na pozemku neprebiehajú žiadne práce.

Jedným z výsledkov rozmýšľania môžu byť nové vizualizácie projektu zverejnené na webstránke architektonickej kancelárie Salpietra Gajdoš Architects, ktoré by mohli svedčiť o obnovení plánov alebo aspoň vypracovaní predstavy budúcej podoby územia pre prípadných záujemcov z radov investorov. Vo všeobecnosti, keď chcú aktuálni majitelia zvýšiť atraktivitu svojich pozemkov, zvyknú vypracovať architektonické štúdie, na ktoré potom lákajú potenciálnych kupujúcich.

Prvé plány pochádzali ešte z roku 2009, kedy projekt dostalo ministerstvo životného prostredia a štart výstavby sa plánoval o dva roky neskôr. Podľa neho sa počítalo s tristo bytmi, štyrmi výškovými budovami, kanceláriami, obchodmi a verejne prístupným parkom oproti obchodnému domu Slimák.

Wigro Trade Center pred piatimi rokmi hovorila o nákladoch vo výške 66 miliónov eur a podzemnom parkovaní pre takmer 900 áut. Zámer však vtedy počítal aj s predaným pozemkom, pravdepodobne teda v prípade realizácie dôjde k jeho zmenšeniu.

Predvlani prebiehali aj rokovania s mestskou časťou Nové Mesto, kde na úvod došlo k nezhode medzi predstavami samosprávy a investora, napokon sa však obe strany „stretli“. To súvisí práve s novou prevádzkou Billa, ktorej predajná plocha sa blíži tisícke štvorcových metrov, k nim patrí aj osemdesiatka parkovacích miest. Otvorili ju začiatkom vlaňajška.

Pripravovaný vežiak nadviaže na susedný Manhattan, ako aj vojenský objekt známy ako Kukurica. V rovine plánov bola aj 22-podlažná budova v areálu Výskumného ústavu zváračského, túto však nahrádza prestavba staršej haly na administratívne priestory.

Skupina J. Širokého má v developmente širšie plány, časti z nich sa zbavuje. Nového majiteľa získal projekt Panorama v Karlovej Vsi, otázna je aj budúcnosť rozostavaného projektu Jarabiny v biznis zóne na Plynárenskej, do ktorého vstúpil Váhostav z pozície generálneho dodávateľa. Pokračuje Pharos pri bratislavskom letisku, kde sa čaká na štart výstavby prevádzok nákupných reťazcov.