Firma Epoque blízka developerovi Panorama City J&T Real Estate predložila zámer na výstavbu deväťpodlažnej budovy tvaru V s presklenou fasádou a podzemnou garážou. Celková podlahová plocha má byť 20 520 štvorcových metrov.

Väčšina má byť určená pre administratívu. V dolnej časti sa počíta aj s maloobchodnými prevádzkami s plochou 705 m2 a stravovacím zariadením. V garáži má byť 76 parkovacích miest. Zvyšnú potrebu parkovania má pokryť parkovací dom pri Panorama City a Tower 115.

Zámer navrhuje utlmenie dopravy na časti Pribinovej ulice a jej presmerovanie na Čulenovu, čím by medzi Trianglom a Slovenským národným divadlom vznikla „art street“ s exteriérovou galériou a drobnými prevádzkami ako urban market, dizajnový obchod či kaviarne. V súčasnosti je však táto komunikácia vjazdom do nákupného centra Eurovea z Ružinova.

Z urbanistického hľadiska má stavba zapadnúť do okolitej zástavby existujúcich a rozostavaných budov, aby dotvorila blok a nadviazala na promenádu pred Euroveou. Pôdorys vychádza z tvaru pozemku a dodržania uličnej čiary. Z vyše 7 300 štvorcových metrov by malo byť zastavaných menej ako 40 percent.

Budova vyplní medzeru medzi areálom Slovenského národného divadla, plánovanou kancelárskou časťou rozostavaného komplexu Panorama City a Euroveou.

V rámci Panorama City už prebieha výstavba dvoch 33-podlažných veží so šesťsto bytmi. Plánované kancelárie pri Čulenovej ulici majú priniesť 33-tisíc štvorcových metrov a 15-podlažná veža pri Moste Apollo ďalších 18-tisíc štvorcov pre administratívu. Obe by sa podľa predbežných plánov mali začať stavať na budúci rok a hotové by potom mohli byť v roku 2017.

Medzi Panorama City a divadlom vyrastie Triangel

Na pozemku medzi Panorama City a Slovenským národným divadlom má vyrásť administratívna budova Triangel - situácia Zdroj: Epoque

Predložený zámer na posúdenie vplyvov na životné prostredie počíta so začiatkom výstavby Triangla v januári 2017 s dokončením o poldruha roka. Predbežne sú náklady na výstavbu vyčíslené na 23 miliónov eur.

Pozemok aj s dvomi chátrajúcimi budovami odkúpila spoločnosť Epoque v auguste 2013 od ministerstva kultúry v rámci ponukového konania za 2,02 milióna eur. Búrať sa začalo v decembri.

Ministerstvo ponúkalo nepotrebné nehnuteľnosti osem rokov. Úspešné bolo až tretie ponukové konanie a predať sa ich tak podarilo krátko po začiatku výstavby Panorama City.

Epoque je vlastnená cyperskou spoločnosťou Wellford Investments Limited. Sídli na rovnakej adrese a používa firemný e-mail J&T Real Estate. Realitná odnož finančnej skupiny ju v čase odkúpenia pozemku s chátrajúcimi budovami označila za svojho klienta.