Kocku mini v Prešove otvorili v utorok na malom námestí medzi Prostějovskou a Tomášikovou ulicou v blízkosti grécko-katolíckeho chrámu. Oproti skôr otvoreným Kockám má menšiu predajnú plochu 1 050 štvorcových metrov. Zachovaný však zostal jednotný dizajn siete.

„Lokálne nákupné centrum bude vzhľadom k blízkosti obytných blokov a absencii parkovacích miest slúžiť najmä miestnym obyvateľom,“ hovorí predseda predstavenstva a prezident spoločnosti M-Market Marián Šufliarsky.

Celý jednopodlažný podpivničený objekt s plochou strechou je kompletne zrekonštruovaný, čo si vyžiadalo investičné náklady vo výške takmer 600-tisíc eur. Stavebné práce sa začali v apríli tohto roku a dokončené boli 25. septembra.

Komerčné priestory obsadili CBA potraviny, 101 drogerie, predajňa chovateľských potrieb Šťastná labka a stávková kancelária Fortuna. V centre je aj bankomat Slovenskej sporiteľne.

M-Market otvoril v Prešove nový koncept Kocka mini

Obchodné centrum Kocka mini v Prešove Zdroj: M-Market

M-Market aktuálne rekonštruuje ďalšie dva objekty. Kocku v Starej Ľubovni plánuje otvoriť ešte tento mesiac, vo Vrútkach by mala pribudnúť koncom budúceho roka. Zároveň sa začínajú projektovať centrá v Sabinove a Rimavskej Sobote, ktoré by malo byť s vyše 3 300 m2 najväčším v sieti Kocka.

Investičná skupina začala budovať sieť malých nákupných centier Kocka v roku 2012. Postupne otvorila prevádzky v Senci, Zvolene, Turčianskych Tepliciach, Veľkom Krtíši, Modre, Martine, Rožňave a naposledy minulý rok v Bánovciach nad Bebravou.