Architektonická kancelária Sheppard Robson predstavila svoj zelený projekt. Budova s názvom Citiscape House na svojej fasáde ponesie viac ako 400-tisíc rastlín a zrejme tak vznikne najväčšia zelená stena v Európe.

V Londýne vznikne najväčšia zelená stena. Budova ročne pohltí tony emisií

Citiscape House Zdroj: Sheppard Robson

Budova sa bude nachádzať priamo v srdci Londýna v oblasti s veľkou premávkou. Práve to bol impulz pre architektov, ako môže zastavané prostredie riešiť problémy znečistenia ovzdušia. Budova by mala ročne pohltiť až osem ton oxidu uhličitého a zároveň vyrobiť šesť ton kyslíka ročne.  

„Na mieste, ktoré je také významné, existovala skutočná snaha o to, ako využiť nové trendy a vyrovnať sa s niektorými najnaliehavejšími problémami životného prostredia v Londýne vrátane kvality ovzdušia, hluku a znečistenia prachom,“ povedal Dan Burr, partner spoločnosti Sheppard Robson.

V Londýne vznikne najväčšia zelená stena. Budova ročne pohltí tony emisií

Citiscape House Zdroj: Sheppard Robson

V jedenásť poschodovej budove, kde sa efektívne vysadia rastliny medzi oknami, budú kancelárske priestory, luxusný hotel, coworkingové pristory, reštaurácia či wellness. „Domnievali sme sa, že namiesto izolovaného kúska zelene, bude mať väčší vplyv na lokálne životné prostredie tento integrovaný zámer,“ dodal architekt.