Nová predajňa má mať dve podlažia a celkovú podlahovú plochu takmer 2 800 štvorcových metrov, z toho čistá predajná plocha tvorí 1 700 m2. Pracovať tu má dvadsať zamestnancov. Parkovisko má plánovanú kapacitu 115 státí.

Výstavbe bude predchádzať zbúranie súčasného objektu s predajnou plochou 1 200 štvorcových metrov a 151 parkovacími miestami a výrub niekoľkých stromov. Obchod bol otvorený v decembri 2005 ako 54. prevádzka Lidlu na Slovensku.

Samotná výstavba novej predajne by mala trvať pol roka. Termín prác zatiaľ nie je známy. Predpokladané celkové náklady odhaduje Lidl na 2,4 milióna eur.

Predajňa na Mamateyovej je iba jednou z dvoch prevádzok reťazca, ktoré sú zatvorené v nedeľu pre dohodu s cirkvou. Leží totiž na pozemkoch prenajatých od provincie Saleziánov Don Bosca v susedstve jej kostola.

Prvú predajňu postavenú v novom dizajne otvoril Lidl na Slovensku vlani v novembri v Piešťanoch. Ďalšie ohlásil v Novej Dubnici a Púchove. Kým v prvom prípade ide o stavbu úplne novej predajne, v Púchove rovnako ako v Petržalke firma zbúra pôvodný objekt. Okrem toho Lidl pripravuje aj prístavbu pekární k bratislavským predajniam na Gagarinovej a Galvaniho ulici.

Nový koncept zavádza obchodník globálne. Na Slovensku vlani Lidl ohlásil plán preinvestovať v priebehu piatich rokov 200 miliónov eur. Firma vstúpila na tunajší trh v roku 2004 a v súčasnosti prevádzkuje 124 predajní, ktoré zásobujú logistické centrá v Nemšovej, Prešove a Seredi.