Nový futbalový štadión v Košiciach by mal stáť do konca roku 2019. Mestská akciovka Košická futbalová aréna (KFA) aktuálne získala prvé povolenie.

„Stavebné povolenie pre vodné stavby má byť správoplatnené v týchto dňoch a tým bude môcť zhotoviteľ začať stavebnú činnosť na stavenisku,“ uviedol vedúci referátu komunikácie mesta Jozef Marko.

V prípade povolenia na všeobecnú stavbu prebieha aktuálne stavebné konanie. Podľa J. Marka je predpoklad, že by malo byť správoplatnené 26. novembra tohto roka.

Uvedené stavebné povolenie sa týka prístupovej komunikácie, parkovísk a rozptylovej plochy s príslušnou infraštruktúrou. Dopravné napojenie bude na ulicu Pri prachárni. Má tu vzniknúť aj nová zastávka autobusu. Vybudujú sa chodníky pre peších a parkovisko s 344 stojiskami.

Termín do konca roku 2019 chcú stihnúť

Výstavba štadióna v Košiciach bola rozdelená na viacero etáp. Dokončená je zatiaľ len nultá, ktorá zahŕňala prípravu územia, archeologický výskum, niektoré stavebné práce vrátane výkopu základovej jamy, odstránenie navážok či zhotovenie prípojok a nových inžinierskych sietí.

V prvej etape má zhotoviteľ, ktorým sú spoločnosti AVA-stav a OHL ŽS Slovakia, postaviť štadión s dvoma krytými tribúnami s kapacitou do 6-tisíc divákov, umelým osvetlením a prevádzkovým blokom pri západnej tribúne.

Nie je isté, či sa zákazka stihne zrealizovať načas. Galantská a bratislavská firma, ktoré vyhrali súťaž na výstavbu arény, podpísali 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa