Projektanti si dali za úlohu, aby nepravidelnosťou čo najviac kontrastovalo s okolitými výškovými budovami. To dosiahli pretínajúcimi sa panelmi z uhýbaného dreva. Kengo Kuma prirovnáva budovu k zámotku hodvábnika. Nazýva ju aj „úľ“ a tiež „hniezdo“, čo adresuje Sydneyčanov.
Server Australian Design Review napísal, že to vnímajú ako narážky na blízky Darlingov prístav, kde v minulosti prekypoval biznis.

Zdroj: Martin Mischkulnig
„Rovnováha medzi minulosťou a súčasnosťou je v projektoch Kengo Kumu obvyklá“, pokračuje server. Architekt podľa vlastných slov „nachádza nové cesty pochopením hodnôt minulosti“.
Pod dreveným plášťom
Šesť poschodí „vtáčieho hniezda“, ako Sydneyčania centrum tiež prezývajú, tvoria nerovno aranžované prečnievajúce kruhové kvázi dosky. Prikrýva ich svetlý drevený plášť – „sieť“ alebo „stuha“.
„Stuha“ plynulo prechádza z chodníka, nad ktorým sa kľukatí. Tvorí ju 20-tisíc metrov accoye, modifikovanej Borovice paprsčitej so zvýšenou trvanlivosťou po povrchovej úprave acetyláciou.
Drevené pásy clonia chodník pred budovou i terasy ako pergoly. V meste, ktoré v Austrálii patrí k tým slnečnejším, je to vítané.
Terasy na jednotlivých poschodiach
Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 2 € / týždeň
- Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
- Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
- Menej reklamy na TREND.sk
Máte už predplatné?