Nový obchodný dom má stáť na pozemku s rozlohou 18 800 štvorcových metrov, keď ponúkne na troch nadzemných podlažiach nábytok či bytové doplnky na predajnej ploche takmer 10-tisíc štvorcových metrov.

„Sme radi, že sa retailový park doplní práve o spoločnosť KIKA, ktorá veľmi dobre zapadne do širokej ponuky v Bory Retail Zone. Už v súčasnosti tu zákazníci nájdu viacero známych značiek, navyše súčasťou zóny je aj nákupno-zábavné centrum Bory Mall,“ konštatuje Rostislav Novák, riaditeľ pre komerčné projekty v Penta Investments.

Kika tak doplní prevádzky Metro Cash&Carry, Hornbach, Merkury Market a Decathlon. „Považujeme Bory Retail Zone za kľúčový nákupný uzol pre významnú časť obyvateľov Bratislavy a jej okolia. Preto je dôležité poskytnúť návštevníkom zóny širokú ponuku kvalitného nábytku a bytových doplnkov,“ uviedol pri tejto príležitosti Jakub Střeštík, generálny riaditeľ spoločnosti Kika Nábytok pre Českú republiku a Slovensko.

Začiatok výstavby obchodného domu je zatiaľ otázny, spoločnosť aktuálne požiadala o proces posudzovania vplyvov na životné prostredie. Rakúska značka má dnes na Slovensku štyri predajne. Okrem Bratislavy, aj v Košiciach, v Poprade a v Banskej Bystrici.

Kika však nebude jediná, ktorá doplní voľné miesta v Boroch. Zároveň sa pripravuje výstavba predajní Siko kúpeľne, BAU Holding a Kúpeľne Ptáček.  Ako už skôr informoval aj TREND Reality, stavať chce v lokalite aj spoločnosť Porta Holding, ktorá otvorí dve predajne pod značkami Asko a Porta.

Bory Retail Zone je sedemdesiathektárová komerčná zóna, v ktorej  sa počíta so vznikom asi dvadsiatky veľkoformátových predajní.  Retailový park je súčasťou projektu Bory a nachádza sa v blízkosti zjazdu z diaľnice D2 na Devínsku Novú Ves a Záhorskú Bystricu.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.