Pozemok, kde plánuje Kaufland stavať, sa nachádza vedľa jeho administratívnej a obchodnej centrály. Momentálne ide o nezastavané územie.

Na západnej strane parcely sú spevnené plochy využívané na parkovanie. Na základe dohody s majiteľmi susednej administratívnej budovy sa v rámci projektu odstránia.

Pozemok je dopravne napojený na Trnavskú cestu komunikáciou vybudovanou v rámci stavby obytného komplexu Nido. Jeho developer počíta s realizáciou druhej etapy, ktorá už má územné rozhodnutie. Tým sa celá lokalita zastavia, počítalo sa s tým aj pri návrhu urbanizácie územia Pri Kuchajde v roku 2015.

Pristavovali kancelárie

Kaufland už v minulosti dvojpodlažný parkovací dom pri svojej centrále postavil – pri Pasienkoch tak pribudli desiatky parkovacích miest. Celkovo má Kaufland na Trnavskej ceste v Bratislave v súčanosti 450 miest, z toho 413 v parkovacom dome. 

V roku 2017 rekonštruoval a modernizoval reťazec aj samotný hypermarket. Zároveň sa pustil do prístavby ďalšej administratívnej budovy od Trnavskej cesty, ktorou rozšíril svoje kancelárskej priestory.

Aj s tým môže súvisieť potreba ďalšieho miesta na parkovanie. Aktuálne počíta spoločnosť s postavením ďalšieho parkovacieho bloku s 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa