Spoločnosť Omnia Invest predstavila projekt nového kancelárskeho komplexu ešte v roku 2012. V areáli bývalého výrobného Ústavu textilnej techniky na Tomášikovej ulici v Bratislave chcela postaviť Omnia Business Center.

V štyroch šesťpodlažných budovách plánoval investor vytvoriť 25-tisíc štvorcových metrov kancelárskej plochy. Okrem kancelárií mal komplex ponúknuť aj občiansku vybavenosť a 657 parkovacích miest v podzemnej garáži. S výstavbou chcel začať v priebehu roka 2013, keď rozpočet celého projektu vyčíslil na 45 miliónov eur.

Aj keď podľa pôvodných plánov mal byť objekt otvorený už pred troma rokmi, stavať sa nezačalo. Investor v roku 2013 zbúral pôvodnú stavbu, ale začiatok stavebných prác odkladal. Aktuálne žiada úrady o zmenu projektu.

Po novom by chceli na Tomášikovej ulici ponúknuť aj byty. Funkciu bývania zakomponoval investor na piate a šieste nadzemné podlažie vo všetkých štyroch budovách. Celkovo by malo v areáli vzniknúť 64 bytových jednotiek.

Kancelársky komplex v Ružinove ohlasuje reštart, chce ponúknuť aj byty

Omnia Business Center Zdroj: EIA/Omnia Invest

Nemenilo sa len funkčné využitie, ale aj podzemná garáž. Kým pôvodne sa uvažovalo o trojpodlažnej s kapacitou 657 miest, po novom má vzniknúť len dvojpodlažná garáž s 549 parkovacími stojiskami. Kedy by chceli v Ružinove začať so stavebnými prácami je nateraz otázne.

V lokalite nejde o prvý rezidenčný projekt. So stavebnými prácami už začal projekt N!do od developerskej spoločnosti Iuris Group. Na pozemku pri križovatke Tomášikovej ulice a Trnavskej cesty oproti Klientskemu centru vyrastie 114 bytov a jeden ateliér. Na apartmány sa mení aj bývalá centrála HZDS.