Projekt nového školského kampusu prešiel po rokoch plánovania do realizačnej fázy slávnostným výkopom. Leaf Academy projekt charakterizuje ako unikátny školský areál, ktorý na Slovensku nemá obdobu.

Hoci škola vytypovala v minulosti viacero možných budúcich sídiel, napokon sa rozhodla pre pozemok na kopci nad obcou Vištuk medzi Bratislavou a Trnavou.

„Je to lokalita, ktorá je v prírode, vo vidieckom duchu, takže nám umožňuje vytrhnúť študentov z toho bežného prostredia, viac sa sústrediť na športové aktivity, reflexiu, no zároveň je blízko hlavného mesta, takže umožňuje pracovať s firmami, prepájať študentov s biznisom,“ načrtol riaditeľ školy Matej Sapák.

Žiaci a učitelia na jednom mieste 

Nový kampus poskytne v prvej fáze na 94-tisíc štvorcových metroch priestor na štúdium a život 400 študentom, ako aj učiteľom a zamestnancom školy. Perspektívne je projekt navrhnutý tak, aby sa mohol rozširovať pridávaním blokov v ďalších fázach až nad kapacitu 2-tisíc žiakov.

Leaf Academy je súkromná stredná škola inšpirovaná britským modelom „boarding school“, známym napríklad aj z kníh J. Rowlingovej o Harry Potterovi. Poskytuje takzvaný rezidenčný spôsob štúdia, študenti teda trávia v škole a na internáte takmer celý školský rok a k rodine sa vracajú len na prázdniny a sviatky.

V škole tak získavajú nielen vzdelanie, ale aj výchovu k samostatnosti či hodnotám, ktoré škola presadzuje. V prípade Leaf Academy ide napríklad o podnikavé líderstvo, excelentnosť a občiansku angažovanosť. Na Slovensku ide o prvú školu svojho druhu, ktorá momentálne pôsobí tretí rok v Bratislave.

Kampus pre 2-tisíc študentov. Takto bude vyzerať moderná škola neďaleko Bratislavy

Stredoškolský kampus vo Vištuku Zdroj: Leaf Academy

Koncept internátnej školy počíta s miestom, kde sa študenti s učiteľmi počas roka učia, venujú krúžkom, športu a trávia spolu aj väčšinu voľného času – na to sú potrebné veľkorysejšie priestory ako v prípade bežnej školy. „Vybudovanie mestečka nám umožní prepájať vzdelávanie s inými aktivitami,“ hovorí M. Sapák.

V kampuse vzniknú nielen budovy s triedami, ale aj 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa