K zmene majiteľa pozemkov došlo podľa výpisu z katastra nehnuteľností v septembri 2009. Majiteľom sa stala spoločnosť A-P Stav, ktorá podľa K. Duchaja celý projekt prekreslila a realizovala. Aj keď sa menil investor, čas dostavby sa predĺžil len minimálne. Už koncom roka 2008 dostala stavba kolaudačné rozhodnutie. Shopping Center Vega mohlo otvárať.
Poloprázdne centrum otvorilo. Všetky objektívne okolnosti však hrali v neprospech projektu. Na Slovensku sa začali prejavovať dosahy hospodárskej krízy a ukazovalo sa to aj v maloobchodných tržbách. K zlému rozbehu však prispela aj zlá lokalita centra či konkurencia v oblasti.
Obchodné centrum Vega Zdroj: Auctioneer
Už v roku 2009 začali vydávať exekučné rozhodnutia. Medzi veriteľmi centra boli aj také firmy ako Johnson Controls International, Gama Myjava, Symantec Security, Mariner, GG Tabak, Hi-tech Elektro či štátne i súkromné poisťovne.
Nebolo prekvapením, že veritelia poslali objekt do dražby. Jeho hodnotu odhadol znalec na 4,2 milióna eur. Opustený a zatvorený objekt si však nikto nevybral. Dnes ho nájdete v ponuke za 2,5 milióna eur.
Obchodné centrum Vega Zdroj: Auctioneer
A ako to v ňom vyzerá? Čo-to napovedá opis zo znaleckého posudku. „Na prvom nadzemnom podlaží sú priestory - pre potraviny, drogérie, Orange, čistiareň, kvetinára, trafiku, obuv, fast food s terasou. Prvé nadzemné podlažie je zamerané na módu, butiky, banky, elektropredajňu, kaviarne. Na druhom nadzemnom podlaží je vyčlenený priestor pre oddych, šport a voľný čas - Fitness centrum, skrášľovací salón, športové predajne, kasína, bowling, kaviarne a reštaurácie,“ píše sa v posudku.
Obchodné centrum Vega dnes stojí opustené a márne hľadá nového majiteľa. Šanca jeho využitia na pôvodný zámer je však dnes veľmi malá.