Okolo projektu Eurovea 2 je znova rušno po tom, čo po rokoch získal platné územné rozhodnutie od mestskej časti Staré Mesto, hoci vyrásť má aj na území Ružinova, ktorý mal voči projektu výhrady.

Územné rozhodnutie podpísal krátko pred odchodom z funkcie dosluhujúci starosta Radoslav Števčík, čo kritizovala jeho nástupkyňa Zuzana Aufrichtová. Tej prekážal nielen čas podpisu krátko pred odovzdaním úradu, ale aj údajné zatajovanie informácií zo Števčíkovej strany.

Končiaci starosta Starého Mesta obvinenia odmietol a dôrazne sa voči nim ohradil. „Informoval som ju o všetkom, čo ju čaká v nasledujúcich dňoch a týždňoch v úrade. Pre krátkosť času som ju nemohol informovať o rozhodnutiach, ktoré som urobil pred voľbami či po voľbách,“ tvrdil.

Developer hovorí o komplexnom prístupe

J&T Real Estate v aktuálnej tlačovej správe obhajuje celý postup, ktorý je podľa developera v súlade s platnými pravidlami. Firma pripomína, že podpísaniu územného rozhodnutia pre Euroveu 2 predchádzalo viac ako štvorročné obdobie tvorby investičného zámeru v daných územno-plánovacích, urbanistických a územno-technických podmienkach. Počas tohto obdobia prebiehala podľa spoločnosti komunikácia so zástupcami hlavného mesta a oboch mestských častí.

Eurovea 2 najprv získala záväzné stanovisko z magistrátu, v rámci územného konania však boli následne podané viaceré námietky. Smerovali najmä voči možnému nesúladu s územným plánom mesta.

Stavebný úrad Staré Mesto v tom čase prerušil územné konanie a opätovne požiadal orgán územného plánovania – hlavné mesto – o potvrdenie záväzného stanoviska. Po tom, čo tak magistrát ešte pod vedením Iva Nesrovnala urobil, nasledovalo vydanie územného rozhodnutia zo strany mestskej časti. To sa týka zatiaľ šiestich stavebných objektov vrátane 168-metrov vysokej budovy Eurovea Tower, ktorá má byť po dokončení najvyššou v Bratislave.

„Rovnako ako pri všetkých našich projektoch, aj pri projekte Eurovea 2 postupujeme v súlade so všetkými platnými pravidlami a rešpektujeme zákonné kompetencie a rozhodnutia kompetentných úradov a dotknutých inštitúcií,“ tvrdí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Súčasného bratislavského primátora Matúša Valla 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa