Najväčšie lyžiarske stredisko Jasná v Nízkych Tatrách čakajú zmeny. Holding TMR, ktorý vznikol odčlenením od aktivít J&T a venuje sa investíciám do cestovného ruchu, pripravuje vybudovanie polyfunkčného Centra v srdci Jasnej. Jeho  súčasťou majú byť nové nákupné korzo či ponuka voľnočasových aktivít.

Prvou časťou nového centra má byť práve Hotel Pošta situovaný vedľa nástupnej stanice lanovky Grand Jet. Jeho názov nie je náhodný, ubytovacie zariadenie totiž vzniká v budove, ktorá kedysi slúžila ako pošta. Otvorili ju ešte v roku 1988.

„Základným inšpiračným podnetom pri návrhu prestavby a dostavby Starej pošty bola pôvodná budova, najmä jej neproporcionálny, takmer neestetický pomer hmoty severnej fasády. Tento výrazný fakt sa zmenil na hlavné pozitívum celého návrhu,“ opisuje základný princíp prestavby Starej pošty na Hotel Pošta architekt Jiří Zámečník.

„Náš návrh predstavuje architektonický tvar sedlovej strechy ako horského štítu, ku ktorému je dotvorené pokračovanie “panorámy hôr“ vo forme menších končiarov na pravej a ľavej strane prístavieb apartmánových častí,“ vysvetľuje architektk.

Otvorenie hotela je naplánované na budúci rok. Prevádzkovateľ chce staviť najmä na luxus a vyššiu pridanú hodnotu. „Šesťpodlažný boutique hotel s 24 izbami a 14 apartmánmi s avantgardným, nápaditým a moderným dizajnom poskytne aj tým najnáročnejším klientom vysokú úroveň služieb, silne personalizovaný servis orientovaný na individuálne predstavy a priania hostí,“ opisuje podrobnosti TMR.

Hotel by mal byť vybavený reštauráciou so slnečnou terasou inšpirovanou americkou kuchyňou, wellnessom, vital barom či masérskymi izbami. Nálepku exkluzivity majú hotelu zabezpečiť  služby osobných pomocníkov. Hosťovi by mali zabezpečiť starostlivosť o batožinu, zaparkovanie auta, čistenie topánok, umývanie automobilu či starostlivosť o deti a domáce zvieratá.

V Jasnej otvoria v novom roku štvorhviezdičkový hotel

Hotel Pošta - vizualizácia Zdroj: TMR

 „Hotel Pošta bude prvý hotel svojho druhu v lyžiarskom stredisku Jasná. Pre náročných klientov túžiacich po súkromí, pokoji a relaxe v horách bude ponúkať presne to, čo veľkokapacitné hotely nevedia poskytnúť. Komornú atmosféru zintenzívni výnimočný prístup personálu hotela k hosťom, na ktorý sa chceme špeciálne zamerať, “ uvádza  riaditeľka obchodu a marketingu pre hotely TMR Katarína Lukáčová.

Hotel Pošta nie je jediným hotelom, ktorý má rozšíriť ponuku luxusného ubytovania v Nízkych Tatrách. Už na jar ohlásila skupina investorov vznik rozsiahleho apartmánového komplexu Damian Jasná Hotel Resorts & Residences.  Okrem apartmánovej a hotelovej časti má ambíciu ponúknuť aj služby wellness, malý pivovar či konferenčné centrum.