J&T mení model prevádzky štvorhviezdičkového Grandhotela v Jasnej. Niekdajších 155 hotelových izieb rozpredáva ako samostatné rekreačné apartmány s garantovanou plnou starostlivosťou.

V súčasnosti je zrekonštruované len štvrté najvyššie podlažie hotela, prvé tri sú v pôvodnom stave. S ich rekonštrukciou sa počíta neskôr podľa záujmu kupujúcich. Klient tak kupuje len tradičnú hotelovú izbu, z ktorej má mať garantovaných 70 percent príjmu.

J&T rozpredá izby v Jasnej

Projekt nazvaný Grand Residences Jasná zahŕňa apartmány od 20 m2 s cenami na úrovni približne 3 500 eur/m2 s DPH. Väčšina rezidencií má rozmery hotelovej izby, teda 20 až 30 m2, niekoľko je aj väčších – 40 a 60 m2.

V cene za apartmán je jeho zariadenie na štvorhviezdičkovej úrovni a členstvo v Owners Clube, kde developer sľubuje výhody ako 2 celosezónne skipasy, zľavy a servis zadarmo. Zároveň hradí všetky náklady spojené s prevádzkou vrátane energií.

Správu aj obsadenosť apartmánov zabezpečí Jasná Nízke Tatry, a.s., patriaca do impéria J&T. Výnosy negarantuje, počíta však s pravidelným ziskom okolo 10 percent z kúpnej ceny apartmánu ročne.

J&T rozpredá izby v Jasnej

Apartmánový projekt sa zaradí medzi ďalšie v skupine, ktoré čakajú v najbližšej dobe zmeny. Investor chce svoje hotelové a tatranské aktivity skoncentrovať v novej spoločnosti. Vytvorí Best Hotel Properties, do ktorej vloží svoje štvor- a päťhviezdičkové hotelové nehnuteľnosti na Slovensku, v Česku a v Moskve.

J&T plánuje pre Best Hotel Properties získať na kapitálovom trhu 350 miliónov eur a nebráni sa ani strate väčšinového podielu. Ďalším plánom je vytvorenie fondu Tatry Mountain Resorts, kde plánuje vyzbierať 250 miliónov eur.

Foto - J&T