Prešov je po otvorení trnavskej City Areny posledným krajským mestom bez moderného nákupného centra. Eperia má plánované otvorenie koncom budúceho roka. Do tretieho najväčšieho slovenského mesta prinesie módne značky ako H&M, C&A, Lindex, New Yorker, A3 sport, Exi Sport či CCC.

Developer sľubuje aj nový koncept potravín Fresh Supermarket, doplnkové zákaznícke služby, detský kútik, food court, nový kulinársky a reštauračný koncept, aktívne zóny a wifi pripojenie.

Eperia je koncipovaná ako regionálne nákupné centrum, ktoré chce prilákať zákazníkov nielen z Prešova, ale aj z okolitých miest ako Bardejov, Svidník, Stropkov, Sabinov, alebo Vranov nad Topľou.

„Zamerali sme sa na lokalitu, o ktorej si myslíme, že má obrovský nákupný potenciál pre celý Prešovský región. Pohyb ľudí na ulici Armádneho generála Ludvíka Svobodu a Rusínskej ceste je podľa prieskumu niekoľkonásobne vyšší ako v centre. Samotná lokalita dosahuje už dnes návštevnosť v priemere viac ako desaťtisíc návštevníkov denne,“ hovorí riaditeľ leasingového oddelenia J&T Real Estate Peter Píš.

J&T Real Estate začína stavať nákupné centrum Eperia

Obchodné centrum Eperia Prešov Zdroj: J&T Real Estate

Návrh Eperie pochádza z dielne architektonického tímu DKLN. Dominantu komplexu tvorí centrálne námestie otvorené cez dve podlažia s oddychovou zónou so zeleňou a informačným pultom. Bude tu aj skupina panoramatických výťahov.

V podzemnej garáži bude šesťsto parkovacích miest. Eperia vytvorí podmienky aj pre cyklistov a bezbariérový prístup.

Na budúci rok by sa mala v centre mesta rozbehnúť aj výstavba druhého plánovaného nákupného centra Forum od holandskej skupiny Multi. Plánovaných je 120 prevádzok, prenajímateľná plocha 30-tisíc štvorcových metrov a 490 parkovacích miest.