Westend Plazza má vyrásť medzi 17-podlažnou Westend Square a pred pár týždňami dokončeným Westend Gate. Nahradí päťpodlažný Westend Point s vyše šesťtisíc štvorcovými metrami kancelárskej plochy, zrekonštruovaný v roku 1996.

Oproti upravenému projektu z roku 2011, ktorý získal územné rozhodnutie ešte pod názvom Crossing, sa výrazne zmení architektúra nového bloku. Bude polootvorená, čo má sprístupniť verejné priestory a vytvoriť pešie prepojenie areálu SAV so zastávkou verejnej dopravy cez strešné záhrady parteru.

Pôvodne osempodlažná výška sa zmení na sedem a deväť podlaží. Zníži sa tým celková podlahová plocha a ubudne aj plocha na prenájom. Kancelárie dostanú 32-tisíc štvorcových metrov, priestory pre prevádzky obchodu a služieb sa zredukujú z vyše šesťtisíc na necelých dvetisíc štvorcov.

Parkovanie sa opäť presúva len do podzemia. Vzniknú preto až tri podzemné podlažia s celkovo 819 miestami, čo je návrat k pôvodnému zámeru z roku 2007.

Westend Business Park tiahnuci sa od Patrónky popri Lamačskej ceste po dokončení Plazza ponúkne celkovo 86-tisíc štvorcových metrov kancelárskej plochy a vyše päťtisíc štvorcov priestorov pre obchod a služby.

J&T Real Estate mení poslednú časť Westendu

Westend - jednotlivé fázy projektu Zdroj: J&T Real Estate