Projekt, ktorý developer predstavil už pred ôsmimi rokmi, sa svojím rozsahom zaradil medzi najambicióznejšie vo svojej kategórii. Na brehu Váhu mal na rozlohe tridsať hektárov vyrásť rozsiahly komplex. Okrem rodinných a bytových domov mal lákať aj na akvapark, dvojicu hotelov, amfiteáter, tenisové kurty či ďalšie oddychové zóny.  

Komplex mal byť rozdelený do dvoch častí - prvá s rozlohou 15 hektárov bola určená pre byty a domy, druhá pre rekreáciu a športové vyžitie. „Hlavným lákadlom bude vodný svet, ktorého ročnú návštevnosť predpokladáme na úrovni 150- až 200-tisíc návštevníkov,“ uviedol v roku 2010 Ľ. Čema, konateľ Iuris Investu.

Iuris prišiel v dražbe o pozemky projektu Beethovenova alej

Beethovenova alej Zdroj: Beethovenova alej

Investor pôvodne odhadoval, že projekt s rozpočtom 46 miliónov eur otvorí svoje brány v rokoch 2011 až 2013. Termíny však neustále posúval aj napriek tomu, že disponoval potrebnými povoleniami. Koncom minulého roka sa zdalo, že nič nebráni odštartovaniu. Nakoniec, aj developer vyvesil na pozemkoch tabule o začiatku stavby. Stavať však reálne nezačal.

Po rokoch prieťahov došla trpezlivosť financujúcej banke. UniCredit Banka sa rozhodla uplatniť záložné právo a pozemky poslala začiatkom roka do dražby. V prvých dvoch kolách sa však záujemca nenašiel. V prvom prípade pýtal dražobník 3,8 milióna eur, v druhom ešte o milión menej.

Iuris prišiel v dražbe o pozemky projektu Beethovenova alej

Beethovenova alej Zdroj: Beethovenova alej

Úspešná bola nakoniec až druhá opakovaná dražba, keď uspel záujemca s prihodením na úrovni 1,94 milióna eur. Kto je novým majiteľom pozemkov  je nateraz otázne, keďže záujemca musí zložiť kúpnu sumu a následne bude prepísaný aj v katastri.

Investorom projektu bola pôvodne spoločnosť BA Realitná, neskôr jej právne nástupníctvo prevzala firma Beethovenova alej. V oboch prípadoch sú však spoločníci rovnakí. Väčšinovým majiteľom pozemkov je spoločnosť Iuris Invest, ktorá patrí do skupiny Iuris Group.  Developer pritom v Piešťanoch už jeden projekt realizoval, stál za medializovaným projektom Centroom, ktorý mal problémy so statikou.