Tretí fond českej investičnej a realitnej skupiny Arete - zameraný na kvalitné priemyselné a logistické aktíva v strednej a východnej Európe - zaznamenal mimoriadny úspech.

V októbri dokončil akvizíciu výrobného a skladovacieho areálu s rozvojovým potenciálom v priemyselnej zóne Plzeň - Borská pole. Investície v Plzni dosiahnu takmer 20 miliónov eur.

Po dokončení všetkých fází projektu poskytne nový Arete park celkovo 18 202 metrov štvorcových plôch pre ľahkú výrobu, montáž a logistiku, uvádza sa v tlačovej správe spoločnosti.

„Akvizícia v priemyselnej zóne Plzeň - Borská pole bola jednou z najvyšších priorít, ktorú sme si pre tento rok v rámci investičnej stratégie nášho tretieho fondu stanovili a máme veľkú radosť, že sa akvizíciu podarilo dokončiť. Lokalita Borských polí je historickým centrom výroby a logistiky regiónu a je dlhodobo považovaná za prémiovú v rámci celej Českej republiky,“ uviedol Lubor Svoboda, spoluzakladateľ skupiny Arete.

Robert Ides - druhý spoluzakladateľ skupiny Arete - dodal, že nejde len o logistiku a výrobu, ale predovšetkým o high-tech výskumné a vývojové centrá, ako aj ďalšie vysoko kvalifikované činnosti.

Podľa jeho slov je v areáli okamžite k dispozícii 6-tisíc metrov štvorcových nájomných plôch na krátkodobý a dlhodobý prenájom. Špecifikácie výrobných a skladovacích plôch spĺňajú najnovšie štandardy.

V rámci novej výstavby budú aplikované princípy dlhodobej udržateľnosti celého projektu, využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Úplné dokončenie parku sa plánuje koncom roka 2022, spresnil Ides.

„Dokončenie tejto transakcie je treťou z celkových piatich predpokladaných transakcií v tomto roku. Do konca roku 2021 by sme do nových majetkových účastí a vlastnej výstavby radi investovali 1,5 miliardy českých korún,“ uzavrel Svoboda veľmi pozitívne hodnotenie transakcie a aktuálny rozvoj tretieho fondu.

Skupina Arete vznikla v roku 2014 a zameriava sa na investiície do nehnuteľností. Prvý podfond Arete Invest - zaoberajúci sa rezidenčnými nehnuteľnosťami - ukončil svoj investičný cyklus v roku 2017.

Druhý podfond Arete Invest, ktorý investuje do priemyselných nehnuteľností, funguje od roku 2016. Od roku 2020 je pre investorov otvorený tretí fond Arete Industrial. Cieľom tohto nového fondu sú nielen investície do dokončených priemyselných nehnuteľností, ale aj ich výstavba.

Česká investičná skupina Arete predala portfólio svojho druhého fondu za viac ako 113 miliónov eur.
Neprehliadnite

Skupina Arete dokončila stomiliónový obchod. Jej portfólio získal austrálsky Cromwell