Spoločnosť CTP začala s výstavbou prvej haly vo svojom CTPark-u Prešov Sever. Logistický park na východe Slovenska patrí medzi jednu z lokalít, kde spoločnosť zainvestovala do špekulatívnej výstavby.

Hala bude mať rozlohu viac ako 11-tisíc metrov štvorcových a bude súčasťou 43,2 hektárového parku. Výšku investície do výstavby novej haly spoločnosť nespresnila.

Záujem o východ narastá

Ako informovala spoločnosť v tlačovej správe, výstavba haly začala v máji tohto roka a aktuálne sa nachádza v pokročilej fáze. Investor predpokladá, že k dispozícii bude nájomcom v závere tohto roka.

Na streche haly budú inštalované fotovoltické panely a získaná zelená energia bude k dispozícii priamo nájomcom parku.

„Bolo len otázkou času, kedy záujem o východ Slovenska porastie aj zo strany trhu a zahraničných investorov. Presun výroby do priestoru strednej Európy a tomu prispôsobená logistika zvýšili dopyt a my sme radi, že sme tento vývoj vyhodnotili v správnom čase,” uviedol senior Business Developer CTP pre Slovensko Ján Rakovský.

Výhodou je logistika

V CTPark-u Prešov Sever vznikne 200-tisíc metrov štvorcových novej prenajímateľnej plochy v tesnej blízkosti cesty I. triedy na severe Prešova, s dostupnosťou z okresov Bardejov a Svidník. kde nezamestanosť dosahuje viac ako 11 percent.

„Tento fakt vnímame ako výbornú príležitosť pre našich budúcich nájomcov, najmä zo sektoru výrobných firiem, ktorých prevádzka je postavená najmä na ľudských zdrojoch,” uviedol Rakovský.

Výhodou má podľa neho byť aj blízkosť pripravovanej rýchlostnej cesty R4.

Milióny metrov štvorcových v 10 krajinách

CTP je najväčším vlastníkom, developerom a správcom logistických a priemyselných nehnuteľností v Európe z hľadiska hrubej prenajímateľnej plochy.

K 31. marcu 2023 spoločnosť vlastnila 10,9 milióna metrov štvorcových hrubej prenajímateľnej plochy v 10 krajinách.

V Prešove prevádzkuje aj CTPark Prešov Juh a v neďalekých Košiciach disponuje viac ako 30 hektármi plochy pre industriálne využitie.

Ďalšie dôležité správy

Jana Hoffmanová - facility manager v CTPark Bratislava
Neprehliadnite

ESG je nástroj na získanie investorov a zákazníkov