Developer Immocap informoval v pondelok, že má k dispozícii právoplatné rozhodnutie mestskej časti Bratislava – Nové Mesto na odstránenie existujúceho objektu Domu odborov Istropolis, ktorý kúpila v roku 2017 od Jednotného majetkového fondu.

Nahradí ho polyfunkčným objektom Nový Istropolis s kultúrno-spoločenskou sálou, s ktorým sa uchádza o výstavbu Národného kultúrneho a kongresového centra (NKKC) v hlavnom meste.

Dôležitý krok pre Immocap

Spoločnosť chce vytvoriť priestor na Trnavskom mýte na bývanie, prácu, trávenie voľného času a zachová aj kultúrno-spoločenskú funkciu. Na príprave projektu pracuje viac ako štyri roky. Zorganizovala medzinárodnú architektonickú súťaž, ktorej víťazom sa stali renomované holandské ateliéry KCAP a Cityförster.

Búraním objektu sa jeho plány posúvajú vpred o významný krok. Občianske združenie (OZ) plánuje postaviť takéto centrum s maximálnou kapacitou 3-tisíc miest za 100,4 milióna eur s počiatočnou verejnou investíciou 60,5 milióna eur.

Prijímateľom finančnej dotácie má byť OZ, ktoré požiadalo o stretnutie ministra financií Igora Matoviča pred Vianocami 2021. Do konca marca tohto roka sa má vláda rozhodnúť, či vstúpi do združenia.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa