„Áno IBM odchádza. Vežu pripravíme pre potenciálnych nových nájomcov, podobne ako Polus Tower,“ pre portál Biztweet.eu potvrdzuje Peter Očovan z Immofinanzu, ktorý je majiteľom oboch kancelárskych veží Polusu. Podľa informácií TRENDreality.sk je po odchode gigantu v pláne rekonštrukcia budovy.

Email zamestnancom hovorí o pripomienkach na súčasné priestory, ktoré taktiež viedli k rozhodnutiu o presťahovaní. Podľa Immofinanzu je však väčšina z týchto námietok v kompetencii konkrétneho nájomcu a nie je problém im vyhovieť a upraviť ich. Celá 20-podlažná veža má prenajímateľnú plochu 18 900 m2.

„Sme nadšení tým, že môžeme potvrdiť špekulácie a informovať o sťahovaní sa do novej budovy Westend Gate od novembra tohto roka,“ píše IBM. Stáva sa tak po niekoľkých mesiacoch rokovaní, spoločnosť oceňuje moderný interiér a výťahy, otvárateľné okná, viac súkromných priestorov, takzvanú Welcome Room pre klientov, kuchyne, sprchy, lepšie parkovanie i menšiu potrebu presunov medzi poschodiami.

Westend Gate v severozápadnej časti Bratislavy začali stavať začiatkom vlaňajška. Projekt, ktorý doplní biznis zónu Westend prináša na najviac deviatich poschodiach 35-tisíc prenajímateľných štvorcových metrov kancelárií s plánovaným dokončením do konca tohto roka.

Ide o tretiu etapu výstavby, kde už stojí veža Westend Tower a druhá fáza pomenovaná Westend Square, ktorá je v súčasnosti prenajatá takmer na 100 percent. Po Gate má byť na rade Crossing na mieste budovy, kde kedysi sídlilo Rádio Expres. Štart výstavby však zatiaľ nie je známy. J&T RE sa nechce k tomuto obchodu vyjadrovať.

Obchodno-administratívne centrum Polus v Novom Meste to nebude mať po odchode IBM ľahké. Vlani totiž z prvého vežiaku odišiel Telekom a majiteľ veže, spoločnosť Immofinanz vytvorila plochy pre menšie kancelárie a startupy. Od obsadenia kancelárskych budov čiastočne závisí aj osud obchodného centra, ktoré tisícky zamestnancov pomáhajú zaplniť najmä počas pracovnej doby a obednej prestávky.

Stredisko Polus už má aj tak po viac než desiatich rokoch existencie náročnú situáciu, najmä po predvlaňajšom otvorení multifunkčného projektu Central pri Trnavskom Mýte, ktoré k sebe stiahlo časť nakupujúcich zo širšieho okolia.