Trojhviezdičkový biznishotel Tatra na námestí 1. mája v Bratislave v susedstve prezidentského paláca dostane na jeseň tohto roka prístavbu. Bude v nej 115 izieb s 201 posteľami, reštaurácia pre dvesto hostí a parkovisko pre stovku áut. Podľa riaditeľa hotela Ivana Baniča prístavba bude mať štvorhviezdičkový servis.

Ihneď po otvorení prístavby sa začne rekonštrukcia pôvodného hotela, ktorý bol postavený už pred takmer osemdesiatimi rokmi a niekoľkokrát modernizovaný. Pri ostatnej modernizácii dostal relaxcentrum a všetky izby bezdrôtový internet.

Hotel Tatra v Bratislave rozšíria o 115 izieb

Po rekonštrukcii bude mať aj 86 izieb so 136 lôžkami v starej časti štvorhviezdičkovú úroveň. Táto časť dostane aj nový vchod, prestaví sa hotelová pasáž a hotelová recepcia, vzniknú dva nové salóniky, oba pre päťdesiat hostí. Zmenia sa aj vstupy do Štúdia L+S a a do kina. V plnej prevádzke má byť hotel Tatra opäť na jar roku 2009.

Spoločnosť Hotel Tatra, a.s., patrí do podnikateľského impéria Lexovcov. V súčasnosti sa podieľa na prípravách 125743>projektu megavýstavby na bratislavskej Košickej.

Foto - Hotel Tatra

Autor je redaktorom dvojtýždenníka Profit.