Koncom septembra ohlásené zatvorenie hotela Kyjev v bratislavskom Starom Meste a jeho rekonštrukcia nie sú v najbližšom období vôbec isté. Napriek tomu, že od novembra už neprijíma ďalšie rezervácie, majiteľ hotela, britská spoločnosť Lordship ešte len hľadá architektonické riešenie a budúcu podobu celého Kamenného námestia.

Podľa vyjadrenia zástupcu investora pre denník Sme nie je známe technické riešenie. Podľa Martin Pilku z Lordshipu bol tak jediným dôvodom zatvorenia nevyhovujúci technický stav budovy i nerentabilnosť prevádzky.

Hotel Kyjev je súčasťou širšej zástavby v centre, ktorá má zasiahnuť aj susediaci obchodný dom v súčasnosti nesúci značku My Bratislava. Developer v minulosti predstavil aj štúdiu budúcej podoby, no tú čaká prepracovanie. Návrh prezentovaný na oficiálnej webstránke tak nie je aktuálny.

„Či bude hotel rekonštruovaný alebo prestavaný, vyplýva zo schválenia koncepčnej štúdie, ktorú aktuálne prerokúvame s mestom Bratislava,“ pre TRENDreality.sk približuje Denisa Velanová z britskej firmy. Lordship pripravuje predstavenie nového projektu v budúcom roku.

Britská developerská spoločnosť hovorí o prestavbe lokality už od roku 2006. Vtedy ohlásila investíciu za približne šesť miliárd korún, plánovalo sa aj búranie hotela. Na námestí charakteristickom najmä objektom Prioru sa počítalo s niekoľkými alternatívami.

V pláne bola výstavba dvoch nových hotelov, polyfunkčnej budovy a novej budovy obchodného domu Tesco. Smer od Námestia SNP mal priniesť vstup do komplexu a oboch peších promenád. V štvorpodlažných podzemných parkoviskách malo zaparkovať 2-tisíc áut.

Pôvodné vizualizácie nového Kamenného námestia:

Hotel Kyjev čaká na doladenie

Hotel Kyjev čaká na doladenie

Vizualizácie - Lordship