Hotel sa dostal pod paľbu kritiky ešte v jeseni minulého roka po tom, čo ukázal novú fasádu. Nepáčila sa nielen architektom, ale ani vedeniu Starého Mesta. „Stále si myslím, že proces je zvratný a nič nie je definitívne. Som optimista a verím, že táto, nazvem to opacha, na ktorú sa zmenil hotel, zmení podobu a bude poľudštená,“ uviedol v septembri starosta bratislavského Starého Mesta Radoslav Števčík.

Mediálna prestrelka

Ruky preč od výslednej podoby dával Krajský pamiatkový úrad (KPÚ) Bratislava. „Zdôrazňujeme, že nová fasáda hotela nebola pred realizáciou prerokovaná na KPÚ Bratislava, ani naším úradom odsúhlasená. Dokladujú to aj dokumenty v konaní stavebného úradu," povedal riaditeľ úradu Peter Jurkovič.

Samotný investor nový vzhľad hotela bránil. „Nakoľko sme moderný štvorhviezdičkový hotel, aj fasáda je trochu provokatívna, iná a odráža špičkové služby, ktoré klientom a obyvateľom bude poskytovať,“ uviedla pre TREND Reality Elena Segečová, členka predstavenstva Sitno Holding Real Estate.

Starosta pritom avizoval, že v takejto podobe hotel určite nedá všetky povolenia. „Vzhľadom na kompetencie, ktoré máme, môžem potvrdiť, že stavebný úrad neskolauduje túto stavbu, ktorá sa nebude môcť využívať, pokiaľ nebudú súhlasy všetkých dotknutých inštitúcií,“ tvrdil R. Števčík.

V ponuke 

Od tohto vyjadrenia ubehli štyri mesiace, fasáda hotela sa však nezmenila vôbec. Naopak, hotel dokončili a podľa aktuálnych informácií od hovorkyne mestskej časti Staré Mesto Nory Gubkovej prebieha v ubytovacom zariadení kolaudačné konanie. Jeho priebeh však nekomentovala.

Dĺžka kolaudačného konania môže byť rôzna a v niektorých prípadoch sa počíta aj na mesiace. Majitelia hotela sú však presvedčení, že už 1. marca budú mať všetky potrebné povolenia. Na zahraničných portáloch totiž začali s predajom izieb.

Hotel Danube už predáva izby, kolaudácia však stále prebieha

Ponuka ubytovania na Hotels.com Zdroj: Park Inn

Kým na posledný februárový víkend izbu v hoteli Park Inn by Radisson Danube Bratislava nekúpite, už 1. marca je dostupná na rezervačnom portáli Hotels.com. Za noc v dvojlôžkovej izbe pýta hotel 109 eur pri obsadenosti dvoma osobami. Vo fotogalérii pritom ukazuje aj novú podobu recepcie či spoločných priestorov.

Otázna dĺžka kolaudácie

Investor pritom už na jeseň minulého roka naznačoval, že kolaudácia by podľa jeho názoru nemala byť problém. „Za nás sme splnili všetky podmienky pre úspešnú kolaudáciu vrátane požiadavky pamiatkarov na nimi požadované rozčlenenie fasády. Nesplnenie estetických preferencií jednotlivcov nemôže byť prekážkou v kolaudácii,“ tvrdila v septembri E. Segečová.

Majiteľ hotela dnes hovorí o tom, že stavba je pripravená na plnú prevádzku už od začiatku januára. Aj keď už začali s prijímaním rezervácií, pripravujú sa aj na negatívne stanovisko úradov. „V prípade nezískania kolaudačného rozhodnutia a teda nemožnosti otvorenia v priebehu februára 2018, by sme museli prepustiť viac ako 120 ľudí, uhradiť pokutu operátorovi hotela a rovnako pokuty cestovným kanceláriám za zrušené rezervácie, čo predstavuje približne 60-tisíc eur týždenne,“ hovorí pre TREND Reality E. Segečová.

Hotel Danube už predáva izby, kolaudácia však stále prebieha

Hotel Park Inn by Radisson Danube Bratislava Zdroj: Park Inn

Podľa jej slov je stále v hre aj zmena fasády. „ Momentálne hľadáme riešenie s viacerými architektmi. Vyžaduje si to ale čas. Stále platí naša ochota zmeniť vizuálnu stránku fasády, v prípade že hotel bude otvorený v priebehu februára, nakoľko estetická stránka fasády nebráni riadnemu využívaniu stavby,“ naznačuje E. Segečová.

Už teraz je isté, že v hoteli sa objavia aj nové prevádzky. Okrem Mow Baru a značkového kaderníctva Sakurami – Beauty Into Art ponúkne aj veľkú reštauráciu Bocca Buona – Pizza, pasta e basta. Rozloha reštaurácie by mala dosiahnuť 600 štvorcových metrov a mala by sa špecializovať na taliansku kuchyňu. Koncept tejto reštaurácia využíva hotelová sieť napríklad aj v Rige, Stuttgarte či Zürichu.