V susedstve svojho športového areálu Hoss Sport Center v Trenčíne plánuje firma úspešného hokejistu Mariána Hossu postaviť po nedávno ohlásenom rekreačnom areáli s golfovým ihriskom aj byty a apartmány.

Spoločnosť Riverside, ktorej akcionárom je Hoss Corp a slovenský reprezentant je členom dozornej rady, už dostala od mesta územné rozhodnutie na trojicu stavieb v rámci projektu nazvaného AŠ Promenade.

Spolu by tu malo vzniknúť sedem apartmánov a 52 bytov, 143 parkovacích miest, wellness a komerčné priestory. Stavba je naplánovaná na voľnom pozemku medzi Karpatskou ulicou a hrádzou na východ od športového centra na sídlisku Noviny.

„Byty by mali byť na predaj s tým, že aj naša spoločnosť si chce ponechať niekoľko, keďže ide o strategickú lokalitu, a tieto by sme do budúcna prenajímali,“ hovorí riaditeľ a predseda predstavenstva Hoss Corp Miroslav Kubis.

Hossa plánuje aj byty a apartmány

Bytové a apartmánové domy Promenade (1) Zdroj: Hoss Corp

Promenade je jednou z troch častí developmentu spoločnosti Hoss Corp v 12-hektárovej lokalite pri brehu Váhu. Ako prvý vybudovala firma športový areál. „Chceme robiť veci tak, ako je to štandardné na západe, čiže najskôr zatraktívniť okolie a až potom budovať komerciu,“ komentuje M. Kubis s tým, že okrem poskytnutia služieb obyvateľom je aj pridanou hodnotou budúceho developmentu na ich pozemkoch.

O projekt Promenade sa podľa neho zaujíma niekoľko možných kupcov. „Boli sme oslovení a zaoberáme sa tým, napriek tomu, že naďalej pokračujeme vo všetkom tak, ako by sme to mali vybudovať sami,“ opisuje M. Kubis. Veríme, že do konca leta by sme mohli mať stavebné povolenie na development Promenade, dodáva.

V rámci projektu Promenade sú v apartmánovom dome na prvom podlaží naprojektované garáž, wellness, rehabilitačné a beauty centrum so saunami a bazénom, na zvyšných štyroch podlažiach je sedem apartmánových bytov.

Dve bytovky majú byť spojené garážovým domom na prízemím s priestorom pre komerčné využitie. Na štyroch poschodiach sú byty. Prevažujú dvojizbové, ktorých je 28, jednoizbových je 12, trojizbových 10 a dva sú päťizbové mezonety.

Hossa plánuje aj byty a apartmány

Bytové a apartmánové domy Promenade (3) Zdroj: Hoss Corp

Vonkajšie parkovisko s 87 státiami má slúžiť aj pre návštevníkov Golfového a športovo-rekreačného areálu, ktorý sa má stavať na opačnej strane hrádze oproti športovému centru a navrhovaným apartmánovým a bytovým domom.

Či bude byty a apartmánové domy napokon stavať Hoss Corp alebo niekto iný, sa uvidí o niekoľko týždňov, športový areál a golfové ihrisko však plánuje firma M. Hossu financovať a prevádzkovať sama. Aktuálne vybavuje povolenia.

„Projekt má kladné stanovisko EIA a je v súlade s územným plánom mesta. Preto veríme, že najneskôr v jarných mesiacoch budeme mať všetko právoplatné,“ približuje M. Kubis. V takom prípade by mohol byť celý areál na brehu Váhu sprevádzkovaný na budúce leto.

Pre tento projekt získala Hoss Corp územné rozhodnutie už vlani v novembri napriek námietkam aktivistov. Na deviatich hektároch tu má vzniknúť deväťjamková golfová akadémia a na jednom hektári ihriská pre petang, plážový volejbal a futbal, outdoor fitness, detské ihrisko, piknikové a oddychové plochy.

View AŠ Promenade in a larger map