Súťaže sa zúčastnilo 36 finalistov, ktorí usilovali o prvenstvo v kategóriách Zdravá kancelária, Smart kancelária, Kancelária ako DNA firmy a tiež o titul absolútneho víťaza súťaže. O víťazovi rozhodovala päťčlenná porota v zložení: architekti Ian Bogle z Veľkej Británie a Friedrich Passler z Rakúska, expert CBRE na pracovné prostredie pre strednú a východnú Európu Martin Pongratz z Rakúska, Šimon Šicko z Pixel Federation a Tomáš Jaššo zo spoločnosti Slovanet.

Tri víťazstvá Sygicu

Porotcovia svojim hlasmi zvolili TOP 10 najkrajších a najinšpiratívnejších kancelárií tohto ročníka súťaže. Prvú desiatku tvoria nasledovné spoločnosti (v abecednom poradí): Arval, Baumit, Campus 0100, Cisco, ČSOB, EY, Johnson Controls Internatioal, Profesia, Swiss RE a Sygic.

Konečné výsledky súťaže Office roka 2017

Absolútny víťaz: Profesia (pozrite si kancelárie víťaza )

Kategória Zdravá kancelária: Sygic (pozrite si kancelárie víťaza )

Kategória Smart kancelária: Sygic (pozrite si kancelárie víťaza )

Kategória Kancelária ako DNA firmy: EY (pozrite si kancelárie víťaza )

Hlasovanie verejnosti: Sygic (pozrite si kancelárie víťaza )

Absolútnym víťazom sa stala spoločnosť Profesia. Až tri prvenstvá v jednotlivých kategóriách (Zdravá kancelária, Smart kancelária, Kancelária podľa hlasovania verejnosti) získala spoločnosť Sygic. Jedno prvenstvo si odniesla aj spoločnosť EY, keď triumfovala v kategórii Kancelária ako DNA Firmy.

Herňa i telocvičňa. Pozrite si najlepšie slovenské kancelárie

Kancelárie spoločnosti Sygic Zdroj: Officeroka.sk

„Konkurencia súťažných kancelárií bola tento rok mimoriadne silná. Je to jasným dôkazom toho, že firmám na Slovensku skutočne záleží na modernom a inšpiratívnom pracovnom prostredí, ktoré je dnes veľmi dôležité v boji o udržanie si alebo získanie nových talentovaných zamestnancov. Sme radi, že spoločnosti, ktoré sa prihlásili sa do našej súťaže, idú príkladom ostatným,“ hovorí výkonný riaditeľ CBRE Slovensko Tomáš Hegedűš.

Dôležitá atmosféra

„Môžem si dovoliť s čistým svedomím povedať, že viaceré kancelárske koncepty zo Slovenska by dokázali uspieť aj na medzinárodnej scéne,“ konštatuje jeden z porotcov I. Bogle zo spoločnosti Bogle Architects.

Súhlasil s ním aj Friedrich Passler. „Myslím si, že niektoré súťažné kancelárie dosahujú svetovú úroveň. Je pozoruhodné, že kvalita pracovného prostredia, ktorú môžeme vidieť, nezáleží na veľkosti spoločnosti. Vidieť, že mnohé firmy si už uvedomujú dôležitosť atmosféry v kancelárii a jej členenia na zóny, ktoré podporujú neformálnu komunikáciu,“ uvádza F. Passler.