R. Popík pracuje pre HB Reavis od roku 2007, bol členom predstavenstva poľského HB Reavis a v krajine pracoval na viacerých obchodných aktivitách developera.

Vlani sa stal členom predstavenstva HB Reavis Group, na starosti mal slovenský a poľský trh a zároveň aj oddelenie developmentu v rámci rozvoja celej skupiny.

Aktuálne nastúpil na post CEO v HB Reavis Slovakia. Doterajší výkonný riaditeľ Adrián Rác, ktorý pre developera pracuje 20 rokov, zostáva v skupine. Podľa vyjadrenia spoločnosti bude poskytovať súčinnosť pri kľúčových strategických projektoch. Venovať sa bude aj rozvíjaniu aktivít Nadácie HB Reavis.

R. Popík bude na novej pozícii bude viesť zhruba 150-členný slovenský tím. Ten aktuálne pracuje na niekoľkých projektoch, najväčším z nich je budovanie bratislavskej štvrte Nové Nivy.

Na Nivách už boli zrealizované projekty CBC a Twin City, aktuálne tu vyrastá nová autobusová Stanica Nivy, administratívna veža Nivy Tower a projekt Mlynské Nivy Košická, ktorý bude centrom technologicko-startupovej komunity.

„V Bratislave stojíme pred vzrušujúcou výzvou. Budujeme novú štvrť, Nové Nivy, ktoré sa stanú skutočným srdcom mesta, vďaka unikátnemu ekosystému firiem a komunít. Napĺňame myšlienky našej firemnej misie vytváraním ucelenej zóny, kde môžu ľudia a firmy interagovať v premyslenom priestore, dizajnovanom pre prácu, život a zábavu,“ povedal R. Popík, ktorý pred príchodom do HB Reavis pracoval pre realitného developera Saller Group a pôsobil ako manažér nákupného centra Galéria v Košiciach.