Budúci mesiac sa v bratislavskej štvrti Trnávka začne výstavba štvrtej časti administratívneho areálu Galvaniho Business Center. Budova s vyše 20-tisíc štvorcovými metrami kancelárskych plôch by mala byť hotová v decembri 2009. Výstavba si podľa zámerov predložených štátnym orgánom vyžiada vyše 800 mil. Sk.

Prvé dve fázy výstavby biznis centra na dohľad diaľničného obchvatu na okraji Bratislavy sú už dokončené, tretia sa stavia. Všetky vybudovala Lindner Slovakia, s.r.o., slovenská pobočka rovnomenného nemeckého výrobcu stavebných systémov a nábytku. Po dostavaní a prenajatí všetky prostredníctvom svojich realitných fondov odkúpila leasingová spoločnosť Immorent, dcéra rakúskej banky Erste. Tej na Slovensku patrí aj Slovenská sporiteľňa.

Na Galvaniho ďalšie kancelárie

V prípade štvrtej fázy už Immorent vlastní projekt od začiatku, keď mu patrí investorská firma Galvániho 4, s.r.o. Šesťpodlažná budova bude pokračovaním areálu smerom k prevádzke Hornbachu. Okrem kancelárií sa tu plánujú priestory pre obchody a služby, ako aj podzemné a nadzemné parkoviská s vyše 670 miestami. Budova v tvare písmena E by mala mať typický hranatý vzhľad a dve nezastrešené átriá.

Tretia fáza Galvaniho Business Centra by podľa plánov investora mala byť dokončená v apríli alebo máji budúceho roka. Šesťpodlažný kancelársky dom leží medzi budovami fáz 1 a 2 a voľnými pozemkami, kde vyrastie fáza 4. Prinesie 16,5-tisíca m2 kancelárií a zhruba tritisíc štvorcov obslužných priestorov, najmä obchodov a skladov.

Na Galvaniho ďalšie kancelárie

Podľa Daniela Kusého zo spoločnosti Iuris, ktorá priestory prenajíma je ich cena 10,5 eur (357 Sk)/m2 mesačne, v prípade najvyššieho poschodia o euro viac. K tomu sa pripočítajú náklady na prevádzku vo výške 110 Sk/m2 mesačne. Zaujímavosťou objektu bude zelená pochôdzna strecha, na ktorej si nájomcovia môžu vybudovať vlastné terasy, či balkóny smerom k nákupnému centru Kika. Plánom je umiestniť za vjazd do podzemnej garáže umývačku áut.

Doterajšie dve fázy administratívneho areálu vytvorili zhruba 24-tisíc štvorcových metrov kancelárií a ďalšie rozlohy pre obchody a služby. Dokončili ich v rokoch 2004 a 2005. Túto jeseň by mal areál doplniť aj nový hotel Gate One v polyfunkčnej budove 42 Street. Štvorhviezdičkový hotel s takmer stovkou izieb a kongresovou halou pre 600 ľudí nebude sieťový, mal by však byť vybavený aj bazénom a wellness časťou.

Spoločnosť Immorent je jednou z najväčších spoločností pre leasing nehnuteľností v Rakúsku. Na Slovensku napríklad financovala výstavbu nákupných hobbycentier Hornbach v Bratislave a Košiciach, distribučné centrum Schenker v Petržalke, či výrobnú fabriku Punch Campus v Námestove. V súčasnosti realizuje vlastný projekt vyše 60-hektárového 101783 target=blank>logistického parku Immopark v Košiciach.

Vizualizácia a foto výstavby tretej fázy GBC - Iuris