Reštaurácie bojujú

„Sobota je silná z pohľadu nákupov v prevádzkach na prízemí, cez týždeň zasa dobre fungujú reštaurácie,“ pre TREND Reality približuje Andrej Slezko z developerskej spoločnoti BZ Group, ktorej centrum patrí. Podľa neho zaznamenávajú zhruba trikrát vyššiu návštevnosť ako v predošlých priestoroch umiestnených hneď vedľa.

Pre jednotlivé prevádzky je to ale ťažšie, pretože v novom centre je väčšia konkurencia. „Naši nájomníci sa musia oveľa viac snažiť, keď si vás totiž ako zákazníka pohnevajú, môžete sa aj niekoľko týždňov stravovať u niekoho iného. Pritom stále chodíte do Fresh Marketu,“ hovorí.

„Nestačí len pokračovať v tom, čo majitelia prevádzok robili v starých priestoroch, musí to byť lepšie,“ dodáva. Podľa neho sa tak niektorí prirodzene obmieňajú, ale v konečnom súčte je neobsadenosť stále takmer nulová. Na jeseň sa napríklad plánuje otvorenie mexickej reštaurácie a pribudnúť má aj ruská kuchyňa pod značkou Samovar.

Prísť cez obed uprostred pracovného týždňa zväčša znamená, že stravníci vytvorili niekoľkometrové rady pred prevádzkami napriek tomu, že je ich tu zhruba dvadsaťpäť. Najviac zákazníkov prichádza zo susednej centrály Slovenskej sporiteľne, kde pracujú stovky ľudí. Ale sídlia tu aj ďalšie veľké spoločnosti, i keď o niečo ďalej, napríklad servisné centrum AT&T.

Fresh Market po pol roku: Garáž zavretá, gastro úspešné

Freshmarket Zdroj: Maňo Štrauch

Garáže zatvorili, vonku pracujú

Veľkú reakciu na sociálnych sieťach vzbudilo zatvorenie podzemnej garáže s kapacitou zhruba tristo miest, nakoľko po jej uzatvorení ešte neboli dokončené vonkajšie státia. „Väčšinu podzemného parkovania si prenajala Slovenská sporiteľňa, bolo to od začiatku dohodnuté,“ dôvodí A. Slezko. Podľa neho už banke nestačili garáže priamo pod jej objektom ani vonkajšie státia za ním.

Na oplátku vybudoval developer 400 státí okolo Fresh Marketu na dlho prázdnej a zanedbanej ploche. Spolu s tým otvorili aj hlavný vchod v smere z Rožňavskej. Návšteva počas obedov uprostred prázdninového obdobia ale svedčí o tom, že aj takáto kapacita môže splniť nároky zákazníkov len tak tak.

Po dlhých mesiacoch od otvorenia sa pohli práce na vonkajších priestoroch, ktoré boli doteraz len prázdnym pozemkom. „Meškalo to najmä kvôli dofinancovaniu projektu,“ priznáva A. Slezko. Spolu s budovaním vonkajších parkovacích miest sa tu však už podľa neho začína naplno pracovať.

Prakticky hotová je už aj nová križovatka na Rožňavskej ceste tesne pred križovaním s Tomášikovou, kde vznikne tretí vjazd do areálu Fresh Marketu a klientskeho centra. Hoci práve prítomnosť projektu ESO ministerstva vnútra, kde pod jednu strechu zastrešili viacero úradov, mala výrazne pomôcť aj tržnici, jeho vplyv podľa A. Slezka nie je taký výrazný: „Stále máme najviac zákazníkov z okolia.“

Fresh Market po pol roku: Garáž zavretá, gastro úspešné

Freshmarket Zdroj: Maňo Štrauch