Investor projektu aktuálne požiadal stavebný úrad o vydanie stavebného povolenia. Ústne pojednávanie by sa malo uskutočniť koncom augusta. Spoločnosť OC Prešov pritom už začiatkom tohto roka získala územné rozhodnutie. O posledné povolenie mohol investor požiadať až potom, čo urobí archeologický prieskum.

Prešetrovanie inšpekcie

Prešovský Korzár však pred letom informoval, že na stavbe prebiehajú stavebné práce. Dôkazom mali byť domiešavače aj výraznejšie terénne úpravy. „Ide o klasické paženie, ktoré sa používa pri vystužovaní zemín. Oceľové valcované nosiče sú vkladané do vyvŕtaných otvorov a aby vydržali tlak zeminy, tak sa zalievajú betónovou zmesou,“ vysvetlil pre Korzár vedúci Stavebného úradu mesta Prešov Jozef Tuka.

Takéto vysvetlenie nestačilo obyvateľom či miestnym poslancom. „Logika hovorí, že paženie by malo byť dočasné zakladanie betónových pilótov. V prípade, ak by tá stavba nebola povolená, tak v zemi ostanú a to naozaj nedáva logiku,“ vysvetľoval mestský poslanec Richard Drutarovský. Aj preto stavbu kontroloval štátny stavebnú dozor.

Neboli to však jediné problémy, ktoré musel projekt riešiť. Ešte vo februári minulého roka dostal developer povolenie na búracie práce. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa