V území na hraniciach Starého Mesta a Ružinova veľkom ako polovica historického centra Bratislavy vlastní developer väčšinu pozemkov. Projekty chce prepojiť aj s areálom Slovenského národného divadla a vybudovať na Pribinovej ulici mestský bulvár s električkovou traťou.

„Základom je rozšírenie súčasnej Eurovey o nové obchodné priestory, kancelárie a byty. Ale ide aj o rozšírenie verejných priestorov – nábrežnej promenády, parkov a vzniknú aj nové verejné športoviská,“ hovorí Peter Korbačka, predseda predstavenstva J&T Real Estate.

Po dokončení všetkých projektov, vrátane už fungujúcich Tower 115, Panorama City a Business aj prvej fázy Eurovey, bude v celej štvrti, ktorú po novom investor nazýva Eurovea City, 1 470 bytov, 95-tisíc štvorcových metrov obchodných plôch, 285-tisíc štvorcových metrov kancelárií a kongresové centrum s plochou 8 500 štvorcových metrov. Parkovanie bude sústredené v podzemí.

Prvý mrakodrap aj nový bulvár

Výstavba prvej etapy zahŕňajúcej rozšírenie nákupného centra, kancelárske bloky aj obytný vežiak, ktorý sa s výškou 168 metrov stane prvým mrakodrapom na Slovensku, by sa mohla začať koncom tohto alebo začiatkom budúceho roka. Jej dokončenie je plánované v roku 2021. Aktuálne prebiehajú územné konania a príprava realizačného projektu. Architektom je domáce štúdio GFI.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa