Slovenská firma Eset, ktorá je v oblasti kybernetickej bezpečnosti na svetovej úrovni, postaví v areáli bývalej bratislavskej Vojenskej nemocnice svoje sídlo a globálne vedecko-výskumné centrum Eset Campus.

Prostredie pre inovácie

Projekt so škandinávskym dizajnom na 55-tisíc m2 zastavanej nadzemnej plochy má byť kvalitným a podnetným prostredím pre IT a technologické firmy a startupy, ktoré prepojí s technicky zameranými vysokými školami. V lokalite sa nachádzajú aj ďalšie vedecko-výskumné pracoviská, v areáli Slovenskej akadémie vied.

Generálny riaditeľ ESETu Richard Marko počas prezentácie koncepčného návrhu kampusu v stredu (24. novembra) uviedol, že projekt má byť čo najviac uhlíkovo neutrálny. „Našim cieľom je, aby sa Campus stal atraktívnym miestom pre tie najlepšie talenty, aby prichádzali a zostávali pracovať na Slovensku,“ povedal o myšlienke kampusu.

Vizualizácia Eset Campusu zo strany Bratislavského lesoparku.
Zdroj: Eset
Vizualizácia Eset Campusu zo strany Bratislavského lesoparku.

Spojenie s prírodou

Návrh je z dielne popredného medzinárodného ateliéru BIG-Bjarke Ingels Group, ktorý sa stal víťazom medzinárodnej súťaže na koncepčného architekta.

Dva roky o ňom diskutovali s Esetom. Základom sú štyri hlavné budovy s ďalšími menšími po obvode, námestie, športový areál a amfiteáter a ubytovanie pre niekoľko desiatok ľudí, stážistov a zamestnancov firiem. Tvar striech pripomína kopce a zapadá do lesného prostredia Malých Karpát.

Moderné pracovné priestory

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa