Dostavba zaplní severozápadný roh obchodného centra, ktoré bolo otvorené už pred 35 rokmi. Desať rokov ho prevádzkuje skupina Atrium European Real Estate.

Na ploche 7 600 štvorcových metrov je tu 34 obchodných jednotiek. Dostavbou s predpokladanými nákladmi 133-tisíc eur pribudne 144 štvorcových metrov. Kapacita parkoviska zostane nezmenená, teda 114 miest.

Centrum prešlo modernizáciou a dostavbou pred šiestimi rokmi. V pláne bola aj tretia fáza – premostenie električkovej trate a Saratovskej ulice. Vlani sa priemerná denná návštevnosť pohybovala okolo 7 300 zákazníkov.

Saratov dostal vlani v lete novú konkurenciu v podobe nákupného centra Dubrawa na konci hlavnej dúbravskej komunikácie. Kým v Saratove je hlavným nájomníkom Billa, v Dubrawe je to Tesco. Obe patria medzi lokálne nákupné strediská pre obyvateľov sídliska. Veľké nákupné centrum sa v tejto časti mesta ešte len stavia, Bory Mall má otvoriť na budúci rok.

Vlastník Saratova Atrium European Real Estate prevádzkuje 160 obchodných nehnuteľností v 11 krajinách. Na Slovensku má ešte košickú Optimu a žilinský Dubeň. V Česku vlastní Futurum v Brne a Floru v Prahe.