Pivovar Stein, ktorého súčasť je aj národná kultúrna pamiatka Spilka, bol jedným z najvýznamnejších bratislavských podnikov. Zatiaľ čo Steinovci založili pivovar v roku 1872, Spilka bol postavená až v 60. rokoch minulého storočia. 

Obnovený objekt Spilky má 1 580 štvorcových metrov kancelárskej plochy, obchodnú respektíve gastro prevádzku s terasou do dvora na prízemí a 36 parkovacích miest v podzemí.

Budova ešte nie je obsadená

„Pri stvárnení vonkajšieho výrazu budovy sme vychádzali zo snahy o návrat k pôvodným povrchom a farebnosti. Zachované je aj charakteristické členenie fasády so štvorcovými oknami, nové presklené otvory na prízemí symbolizujú transformáciu územia z uzavretého priemyselného areálu na otvorený polyfunkčný blok s dôrazom na prepojenie s mestskými priestormi,“ hovorí Ivan Masár z architektonického štúdia Bouda a Masár.

Na piatich nadzemných podlažiach budú administratívne priestory, ktoré dostali meno Spilka Offices. Vďaka zachovanej pôvodnej konštrukcii vzniknú netradičné kancelárske miestnosti so svetlou výškou podlaží až do 13,5 metra, o ktoré podľa developera prejavili záujem už prví nájomníci.

„Sme spokojní s tým ako rekonštrukcia prebehla,“ hovorí pre TREND Reality Róbert Michalica, Head of Real Estate MiddleCapu. „Momentálne máme obsadené tri zo siedmich podlaží a s potenciálnymi nájomcami rokujeme o prenájme ďalších podlaží,“ dodáva.

Dokončili obnovu pamiatky Spilka v bývalom pivovare Stein. Pozrite si ju

 

Najvyššie podlažie ponúka okrem atraktívnych priestorov pod kupolou panoramatickú terasu s rozlohou 120 štvorcových metrov. Podkupolový strop patrí k archotektonickým unikátom.

Odkaz na pivovarníctvo má pripomínať reštaurácia pivovaru Svijany. Tá obsadila na prízemí 1 250 štvorcových metrov, zároveň bude disponovať rozsiahlou terasou.

„Ako jeden z mála českých pivovarov kvasíme pivo tradične v otvorených kadiach na spilke a zásadne ho nepasterizujeme. Takéto špičkové pivo si vyžaduje mimoriadnu starostlivosť aj pri podávaní. V novootvorenej bratislavskej reštaurácii s dvanástimi kohútikmi s rôznymi svijanskými pivami – a našej vôbec prvej reštaurácii s pivom z tanku na Slovensku – budeme môcť takú starostlivosť skutočne zaručiť. Otvárame tak pre náročných slovenských zákazníkov,“ uviedol riaditeľ Pivovaru Svijany Roman Havlík.

Kancelárie v Steine predali

MiddleCap Real Estate v lokalite ešte pred Spilkou dokončil kancelársku časť projektu Stein, ktorú následne predal firme IAD Investmets. Napriek tomu, že sumu transakcie ani jedna strana nezverejnila, malo ísť o jeden z najväčších realitných obchodov na slovenskom trhu za minulý rok. Bytovú časť v Steine realizuje YIT Slovakia. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa