Moderné skladové priestory s rozlohou 3 500 metrov štvorcových dopĺňa  takmer tisícka metrov štvorcových špecializovaných mraziarenských a chladených skladov a tiež 500 metrov štvorcových  kancelárskeho zázemia. To všetko tvorí distribučné centrum potravín spoločnosti HAVI Logistics v Trnave, ktoré je aktuálne na predaj.

Nachádza sa na pozemku s celkovou výmerou 2,4 hektára s potenciálom na rozšírenie skladových priestorov o ďalších zhruba tritisíc metrov štvorcových. .

Nehnuteľnosť bola zrekonštruovaná pre medzinárodnú logistickú spoločnosť HAVI Logistics, ktorá je špecialistom na skladovanie a distribúciu potravín a sortimentu rýchleho občerstvenia. Firma na Slovensku pôsobí od roku 2009 a zo svojho distribučného centra v Trnave zásobovala okrem iného sieť reštaurácií McDonalds či čerpacích staníc OMV.

Blízko diaľnice

Distribučné centrum  pozostáva z viacerých objektov, ktoré ponúkajú uskladnenie vyše 3-tisíc paliet. Unikátom nehnuteľnosti sú špecializované sklady, ktoré spĺňajú všetky požiadavky pre skladovanie mrazených a chladených potravín. Pozitívom je tiež umiestnenie komplexu v neobývanej časti mesta Trnava, len tri kilometre  od najbližšieho napojenia na diaľnicu D1,  menej ako 50 kilometrov od hlavného mesta Bratislavy.

Brownfieldy sú populárne

Zastupovaním predajcu poverili tím realitno-poradenskej spoločnosti JLL, ktorý pre firmu HAVI sprostredkoval výstavbu nového distribučného centra v rámci CTParku v Trnave, začatú koncom júna 2020.

„Využitie brownfieldov je medzi investormi stále populárnejšie, a to najmä vďaka ich unikátnej lokalite a vybudovanej infraštruktúre. V tomto prípade ide navyše o zrekonštruovaný objekt, ktorý je možné využiť ako viacteplotné potravinárske distribučné centrum,“ konštatuje  Jakub Volner, vedúci tímu priemyselných nehnuteľností spoločnosti JLL.