Diaľničnú spoločnosť informoval správca Apolla o uzavretí budovy 2. októbra. Spoločnosť pri rýchlom hľadaní priestorov oslovila na prieskum trhu poradenskú firmu CBRE. Zo 17 oslovených majiteľov zaslalo ponuku sedem, informuje NDS.

„CBRE na základe podrobnej analýzy obdržaných ponúk a podkladov, ako aj zohľadnení všetkých skutočností, vyhodnotilo ako najvhodnejšiu a jedinú možnú alternatívu z časového hľadiska (okamžitú a zároveň dlhodobú), presťahovanie NDS do ponúkaných priestorov v budove Westend Point, s následným presťahovaním sa do novovybudovaných priestorov vo Westend Gate,“ uvádza diaľničná spoločnosť.

Budova Westend Gate s prenajímateľnou plochou takmer 35-tisíc štvorcových metrov bola dokončená pred rokom. Nasťahoval sa do nej najväčší nájomca IBM, ktorý zabral zhruba polovicu plochy. Priestory pre NDS musí správca ešte stavebne upraviť, podľa zmluvy na to má čas do konca januára.

Zatiaľ ponúkol na dočasný podnájom starú budovu nazvanú Westend Point, ktorá sa má zbúrať a uvoľniť miesto pre výstavbu poslednej časti komplexu – Westend Plazza. V minulosti tu sídlilo napríklad Rádio Expres. Developer preto odloží búranie, na ktoré už má potrebné povolenie.

V dočasnej budove si NDS prenajíma takmer 2 500 štvorcových metrov kancelárií, 346 m2 skladov a 110 parkovacích miest. Zmluva platí do konca marca budúceho roka, dovtedy sa presťahuje do susednej Westend Gate.

Mesačne bude v dočasných priestoroch platiť jedno euro za štvorcový meter bez DPH a 90 eur za parkovacie miesto, spolu teda zaplatí 15 267 eur s daňou a k tomu ďalších takmer 21-tisíc eur za energie a služby.

Diaľničná spoločnosť sa do Apolla nevráti, usídlila sa v budove J&T RE

Westend - jednotlivé fázy projektu Zdroj: J&T Real Estate

V nových priestoroch vo Westend Gate si budú diaľničiari prenajímať 5 752 m2 kancelárií na ôsmich podlažiach, 264 m2 skladových priestorov a obchodný priestor s plochou 167 m2. V podzemnej garáži budú mať 124 parkovacích státí.

Zmluva znie na päť rokov a výška mesačného nájomného je 11,95 eur/m2 bez dane za kancelárie, 6,95 eur/m2 za sklady, 19,50 eur/m2 za obchod a 90 eur za parkovacie státie. Spoločnosť tak bude platiť štvrťročne takmer 305-tisíc eur s daňou. K tomu zaplatí za služby ďalších vyše 71-tisíc a pohyblivú sumu za energie.

„Nová nájomná zmluva rieši vzniknutú situáciu a zároveň šetrí prevádzkové náklady NDS za prenájom nebytových priestorov v sume 56 623 eur ročne,“ uvádza k tomu spoločnosť.