Skupina podnikateľa Petra Lukeša, ktorý projekt osobne prezentoval, chce postaviť rezort pomenovaný Bana Park. Bude sa deliť na dve základné zóny – letnú s vonkajšími aktivitami a prepojením na Váh a celoročnú tvorenú prevažne uzatvorenými priestormi.
Celoročná časť má priniesť štyri bazény vrátane jedného päťdesiatmetrového a štyri tobogany. Letná ďalších šesť bazénov a dokopy 18 toboganov. Počíta ešte s detskými ihriskami, vodným hradom, športoviskami, centrálnou zónou s amfiteátrom i atrakciami na Váhu. Vzniknú aj doplnkové služby v podobe reštaurácií, kaviarní a obchodov.
„Potrebujeme termálnu vodu, aby fungovala ekonomika,“ cituje agentúra SITA P. Lukeša, podľa ktorého už je vecná stránka získania termálnej vody vyriešená, firma ale ešte rokuje o ekonomickej. Portál PNky informuje, že kúpa pozemkov, návrhové štúdie, hydrogeologický prieskum a čistenie studní mali doteraz Immocap stáť okolo 1,5 milióna eur.
Skupina by rada ročne prilákala 700-tisíc až jeden milión ľudí pri dennej kapacite najviac 9-tisíc ľudí. Získanie stavebného povolenia predpokladá na budúci rok, kedy plánuje aj štart výstavby. Celoročnú časť by v takom prípade otvorila na jeseň 2017, letnú zasa v roku 2018.
Trosky bývalého kúpaliska vlastní firma Bana Balneo, s.r.o., z portfólia Immocapu. V minulosti prichádzala termálna voda do zóny potrubím z Kúpeľného ostrova.
Prvé informácie o Bana Parku pochádzajú ešte z roku 2008, kedy firma predpokladala investíciu vo výške 65 miliónov eur. Pribudnúť mal aj veľký kúpeľný hotel, v porovnaní so súčasnými plánmi bol projekt výrazne väčší a ambicióznejší. Immocap postavil prvé bratislavské biznis centrá na Plynárenskej ulici a polyfunkčný projekt Central pri Trnavskom Mýte.
Neďaleko plánovaného Bana Parku chce rekreačný rezort postaviť aj developerská spoločnosť Iuris, ktorá ho pomenovala Beethovenova alej. Na kopci známom ako Červená veža nakreslila aquapark, trojhviezdičkový hotel i ďalšie rekreačné zariadenia. V roku 2012 bola vyhodnotená architektonická súťaž, odvtedy o projekte nepočuť.
Termálne kúpalisko na okraji Piešťan plánuje aj český podnikateľ Zdeněk Zemek, ktorý tu vlastní pozemky s geologickým vrtom s termálnou vodou. Svoju investíciu ale podmieňuje získaním povolenia na čerpanie tejto vody.