Projekt rekreačného komplexu pri Piešťanoch predstavila spoločnosť ešte pred krízou. V roku 2008 hovorila o tom, že na ľavom brehu Váhu v obci Banka postaví komplex s názvom Bana Thermal. Veľkosť investície vtedy investor odhadol na 65 miliónov eur. Okrem kúpaliska či hotela malo na šesťhektárovom pozemku vyrásť aj wellness centrum.

Od oznámenia prvých plánov ubehlo deväť rokov a v projekte sa toho veľa pomenilo. V roku 2015 investor predstavil svoju víziu aj miestnym obyvateľom. Plány prezentoval samotný šéf skupiny Peter Lukeš. Na brehu Váhu nakreslil investor štyri celoročné bazény a rovnaký počet tobogánov. Ponuku malo pritom v lete rozšíriť ďalších šesť bazénov a spolu 18 tobogánov. Atrakcie dopĺňali amfiteáter, obchody, reštaurácie či kaviarne.

Nová štúdia

Odvtedy sa situácia pohla, komplex však nemá finálnu podobu. Projekt má pracovný názov Banapark Piešťany. „S ohľadom na charakter tohto projektu sme si v rámci spolupráce prizvali skúsených odborníkov a špecialistov z oblasti architektúry, koncepcie a prevádzky aquaparkov. Rovnako spolupracujeme aj s architektonickým ateliérom, ktorý má bohaté skúsenosti s realizáciou úspešných aquaparkov, tak na Slovensku ako aj v zahraničí,“ vysvetľuje pre TREND Reality generálny riaditeľ spoločnosti Immocap Martin Šramko.

Podľa jeho slov vstupujú do ďalšej fázy. „Začiatkom tohto roka máme v pláne predstaviť architektonickú štúdiu verejnosti a počas roka pokračovať v detailnejšom projektovaní a získavaní potrebných povolení. Ak pôjde všetko podľa plánu, s výstavbou by sme chceli začať už v roku 2018,“ naznačuje M. Šramko.

Pôvodná myšlienka projektu sa nemení, chce nadviazať na históriu kúpaliska Sĺňava II. „Našou snahou je postaviť zábavno-rekreačný areál s celoročným vnútorným a vonkajším aquaparkom, hotelom ako aj letným aquaparkom. Počítame s množstvom vodných a iných atrakcií pre návštevníkov v podobe širokej škály bazénov, celoročných a letných tobogánov, wellnessu, športových a oddychových zón a stravovacích zariadení,“ hovorí generálny riaditeľ.

Celoročný komplex

Investor má zároveň v pláne využiť nábrežie Váhu pre budúcich návštevníkov. Súčasťou areálu má byť krytá hala so šatňami. Komplex chce lákať na rôzne druhy bazénov – vlnový, relaxačný s možnosťou vyplávať do vonkajšieho bazéna či detský. Vonkajšiu časť aquaparku má tvoriť veľký vlnový bazén s dvoma relaxačnými bazénmi a potrebnými oddychovými plochami. Súčasťou areálu majú byť stravovacie zariadenia, hygienické zariadenia a športové plochy.

Developer Immocap predal začiatkom minulého roka nákupné centrum Central. V lokalite však zostáva naďalej aktívny. Aktuálne pripravuje prestavbu podchodu na Trnavskom mýte. Projekt s rozpočtom okolo jedného milióna eur má byť hotový na jar 2018.