„Naším zámerom je zveľadiť podchod pre Bratislavčanov, ako aj návštevníkov mesta a dosiahnuť, aby táto vstupná brána do Centralu prestala byť akousi strašidelnou čiernou dierou. Máme preto záujem o dlhodobý prenájom priestoru,“ hovorí Martin Šramko, generálny riaditeľ Immocapu.

Podchod sa má stať centrálnym bodom stretávok, prestupov a prepojením na dominanty okolia. Odhadované náklady dosahujú vyše milión eur. Projekt pre rekonštrukciu podchodu na Trnavskom mýte bol predložený bratislavskému magistrátu. Aby sa realizoval, musia to odobriť mestskí poslanci.

„Cieľom je vytvoriť príjemné miesto, cez ktoré budú ľudia prechádzať radi a s pocitom bezpečia. Usilujeme sa aj o zabezpečenie plynulého chodu a odbremenenie mesta o časť prevádzkových nákladov. Je to pre nás výzva, ale keď sa nám to podarí, bude to skvelé,“ dodáva M. Šramko.

Immocap bol developer projektu Central, kde vznikli kancelárske a obchodné plochy, ako aj hotel. Otvorili ho v roku 2012, kedy na mieste bývalých rovnomenných kúpeľov priniesol 150 obchodov s celkovou prenajímateľnou plochou zhruba 36-tisíc m2. Na prelome rokov 2015 a 2016 komplex za 175 miliónov eur získala medzinárodná skupina Allianz.