Developer prvého slovenského outlet centra, ktoré sa chystá pri Senci predstavil prvé značky, ktoré by mali doň lákať návštevníkov. Budú to Baldinini, Gant, Karl Lagerfeld, či Daniel Hechter. Ďalej predajca módy na voľný čas Bushman a športové potreby Šport Pro. Samostatnú prevádzku v areáli si chce vybudovať aj rakúsky dodávateľ nábytku na mieru Peter Max.

Ivan Čarnogurský, šéf developerskej spoločnosti Ipec, ktorá bude D1 Fashion Outlet neďaleko diaľnice D1 pri Senci smerom na Pezinok budovať hovorí, že predajcovia majú zatiaľ podpísané zmluvy o budúcej zmluve a napevno sa zaviažu vtedy, keď sa začne kopať.

Ipec má pre centrum územné rozhodnutie, pripravuje projekty na stavebné povolenie. To by chcel vybaviť koncom leta, vzápätí sa má začať stavať. V prvej fáze plánuje firma minúť zhruba 10 miliónov eur, čo by malo priniesť 30 až 35 obchodov a gastronómiu na zhruba 8-tisíc m2 predajnej plochy.

D1 Outlet má prvé značky

Zdroj: faza1 upr

Nájomné by sa malo pohybovať okolo 10 €/m2 mesačne bez energií, teda výrazne nižšie ako v bratislavských nákupných centrách alebo v rakúskom outlete Arthur McGlennu pri Parndorfe. Oproti tomu bude mať senecký areál výhodu aj v nedeľnom predaji.

Nájomcami v prvej fáze outletu by mali byť najmä talianske značky. Otvoriť obchody so zlacneným tovarom sa chystajú v lete budúceho roka. Dovtedy by mal v areáli vyrásť aj supermarket Lidl, čerpacia stanica Shell, či rýchle občerstvenie. Neskôr sa očakáva výstavba druhej fázy outletu, fachmarktcentrum, veľký hobbymarket alebo centrum športových obchodov s pridruženými športoviskami.

I. Čarnogurský uvádza, že sa chcú orientovať čiastočne na obyvateľov Bratislavy, ale najmä na ľudí bývajúcich za jej hranicami, ako aj cestujúcich po diaľnici D1. Podľa jeho slov by sa v tejto lokalite zatiaľ mal uživiť outlet s 15-tisíc m2, o päť rokov ho možno rozšíriť na 20-tisíc.

D1 Outlet má prvé značky

Zdroj: cely upr

Myslí si, že dva outlety pri Bratislave sa neuživia, neobáva sa však konkurencie ohláseného projektu Realizu pri neďalekých Voderadoch. „Naša poloha je lepšia,“ vysvetľuje a dodáva, že si to myslia aj zazmluvnení klienti, ktorých konkurencia oslovila, od projektu Ipecu však nechcú odskočiť.

D1 Fashion Outlet by mal byť súčasťou rozsiahleho logistického, obchodného a servisného parku po oboch stranách diaľnice pri výjazde Senec. Ipec na západnej strane diaľnice smerom na Pezinok už vybudoval stotisíce štvorcových metrov logistických parkov pre zahraničné firmy, najmä americký ProLogis. Sídlia tu aj predajné a servisné prevádzky firiem Scania alebo Schmitz. Logistické prevádzky sa budú ďalej rozširovať na sever a západ zóny.

Vizualizácie - Ipec